Sobota 20. ledna 2018
svátek má Ilona, zítra Běla
  DIVNÝ ÚTOK

  ŠOK! Autobus slavného fotbalového klubu zasáhly exploze!

  12.04.2017 00:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Autobus fotbalistů německého klubu Borussia Dortmund v úterý krátce po 19. hodině cestou na čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem poškodily údajně tři exploze. Výbuchy měly nastat v ulici Wittbräucker, asi 10 kilometrů od stadionu v Dortmundu, a jeden hráč byl zraněn.

  Bus Dortmund lupa
  Zda byla bomba v křoví nachystaná na autobus, hotel nebo něco jiného, není jasné. | AP

  Výbušnina měla být na silnici a explodovala těsně před autobusem. Policie vyšetřuje, zda se jedná o cílený útok. A zda jde o teroristický čin. Zraněn byl španělský obránce Marc Bartra, Kvůli střepu v zápěstí se musel podrobit operaci. Ostatní sportovci jsou v pořádku.

   

  Podle informací serveru týdeníku Focus se výbušniny nacházely vně autobusu v křoví na pravé straně silnice. Exploze poničila vozidlo na dvou místech krátce po odjezdu z hotelu, při explozi se vysypalo několik oken.  

  Autobus Borussia Dortmund zasáhly v úterý večer exploze, zraněn byl jeden člověk!
   

   

  „Musíme vyčkat, kam nás vyšetřování zavede," uvedla policejní mluvčí Nina Vogtová. Explozi podle jejích slov ale způsobila výbušnina jejíž charakter lze brát vážně. O jakou výbušninu šlo, není zatím jasné.

   

  Policejní prezident Dortmundu Gregor Lange uvedl, že policie zatím pracuje s verzí, že šlo o útok na fotbalový klub. Státní zástupkyně Sandra Lückeová uvedla, že útok vyšetřuje jako pokus o zabití. Současně uvedla, že se poblíž místa exploze našel dopis, který vyšetřovatelé nyní prověřují.

   

  Policie později večer oznámila, že objevila podezřelý předmět u hotelu Borussie. Nic konkrétního však k nálezu neuvedla. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...