Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÝ ÚTOK

  ŠOK! Autobus slavného fotbalového klubu zasáhly exploze!

  12.04.2017 00:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Autobus fotbalistů německého klubu Borussia Dortmund v úterý krátce po 19. hodině cestou na čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem poškodily údajně tři exploze. Výbuchy měly nastat v ulici Wittbräucker, asi 10 kilometrů od stadionu v Dortmundu, a jeden hráč byl zraněn.

  Bus Dortmund lupa
  Zda byla bomba v křoví nachystaná na autobus, hotel nebo něco jiného, není jasné. | AP

  Výbušnina měla být na silnici a explodovala těsně před autobusem. Policie vyšetřuje, zda se jedná o cílený útok. A zda jde o teroristický čin. Zraněn byl španělský obránce Marc Bartra, Kvůli střepu v zápěstí se musel podrobit operaci. Ostatní sportovci jsou v pořádku.

   

  Podle informací serveru týdeníku Focus se výbušniny nacházely vně autobusu v křoví na pravé straně silnice. Exploze poničila vozidlo na dvou místech krátce po odjezdu z hotelu, při explozi se vysypalo několik oken.  

  Autobus Borussia Dortmund zasáhly v úterý večer exploze, zraněn byl jeden člověk!
   

   

  „Musíme vyčkat, kam nás vyšetřování zavede," uvedla policejní mluvčí Nina Vogtová. Explozi podle jejích slov ale způsobila výbušnina jejíž charakter lze brát vážně. O jakou výbušninu šlo, není zatím jasné.

   

  Policejní prezident Dortmundu Gregor Lange uvedl, že policie zatím pracuje s verzí, že šlo o útok na fotbalový klub. Státní zástupkyně Sandra Lückeová uvedla, že útok vyšetřuje jako pokus o zabití. Současně uvedla, že se poblíž místa exploze našel dopis, který vyšetřovatelé nyní prověřují.

   

  Policie později večer oznámila, že objevila podezřelý předmět u hotelu Borussie. Nic konkrétního však k nálezu neuvedla. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...