Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POSLEDNÍ SBOHEM

  Pohřeb kardinála Vlka v sobotu! Čekají se ale velké problémy!

  20.03.2017 00:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Pohřeb zesnulého kardinála Miloslava Vlka (+84) se uskuteční v sobotu v 11.00 v pražské katedrále svatého Víta. S tím budou ale spojená i bezpečnostní opatření, která v areálu Pražského hradu několik měsíců panují. Očekává se nápor mnoha tisíců lidí!

  Vlk Miloslav lupa
  Pohřeb kardinála Miloslava Vlka se uskuteční v sobotu v Praze! | Archiv ČT

  Pohřeb kardinála a bývalého primase českého může být jednou z největších, i když smutných, “kulturních” událostí. Na poslední rozloučení s kardinálem Vlkem se chystají stovky politiků, kněží, biskupů, desítky arcibiskupů a tisíce věřících. A to může být problém. Vzhledem k bezpečnostním opatřením v areálu Hradu mohou nastat problémy.

   

  Tělo zesnulého kardinála Vlka, nejspíš základně balzamováno, bude vystaveno ve čtvrtek a v pátek. Věřící se mu budou moct poklonit.

   

  „Sobotní zádušní mši bude sloužit arcibiskup Dominik Duka. Očekáváme, že na pohřeb kardinála Miloslava Vlka dorazí další kardinálové a biskupové přinejmenším z okolních zemí a také z náboženského Hnutí fokoláre, k němuž se on hlásil,” uvedla Česká biskupská konference.  

  Poslední rozloučení se zesnulým kardinálem Vlkem se uskuteční v sobotu v katedrále sv. Víta v Praze!
   

   

  Zcela jistě na pohřeb dorazí i zástupci Vatikánu, různých kulturních institucí a už nyní je jasné, že mnohé farnosti vypraví autobusy na pohřeb. Zvažují to nejenom na jihu Čech, odkud Vlk pocházel a kde byl v 90. letech biskupem, ale i z dalších farností, kde ještě jako řadový kněz působil.

   

  Arcibiskupství pražské zatím neurčilo, kde bude tělo zesnulého kardinála před pohřbem vystaveno. V úvahu připadá budova pražského arcibiskupství nebo Chrám svatého Víta. Jednání s Kanceláří prezidenta republiky o této věci zahájí zástupci arcibiskupství v pondělí.

   

  Pozůstatky kardinála Miloslava Vlka budou po zádušní mši a všech ceremoniích uloženy v arcibiskupské kapli svatovítské katedrály, kde jsou pohřbeni i mnozí Vlkovi předchůdci, například i kardinál František Tomášek (+1992).

   

  V posledních měsících Miloslav Vlk trpěl rakovinou plic s metastázemi do kostí, kterou u něj lékaři diagnostikovali po kardinálově částečném kolapsu na Štědrý den loňského roku. Nemoci podlehl v sobotu dopoledne v Praze.

   

  Lítost nad úmrtím kardinála Vlka vyjádřila řada českých politiků a osobností veřejného života. Papež František poslal pražskému arcibiskupovi Dominiku Dukovi v souvislosti s Vlkovým úmrtím soustrastný telegram.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...