Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMUTNÝ KONEC

  Poslední foto kardinála Vlka! Takhle vypadal před svým skonem!

  19.03.2017 10:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Trpěl nevyléčitelnou formou zhoubné nemoci. Dobře věděl, že jeho dny jsou sečteny, přesto z něj čišel optimismus a naděje. Jeden z nejznámějších kněží u nás, kardinál Miloslav Vlk, který v sobotu dopoledne zemřel, se nechal před svým skonem naposledy vyfotit.

  Vlk nemocnice lupa
  Poslední foto kardinála Miloslava Vlka z nemocnice! | Archiv

  Miloslav Vlk zemřel v sobotu dopoledne v 9:50 hodin ve věku nedožitých 85 let. Koncem roku mu lékaři diagnostikovali rakovinu plic s metastázemi do kostí. Na jeho stránce kardinal.cz se objevila vzpomínka jeho sekretářky i s fotografií z nemocničního pokoje, doslova z postele. I když pár dní před smrtí, tak vypadal s ohledem na zákeřnou rakovinu s metastázemi dobře. A bylo vidět, že dodává energii nejen sobě, ale hlavně ostatním.

   

  „Nemocniční pokoj kardinála Vlka se stal místem setkání: setkáním s bolestí a nemocí, především však setkáním s řadou lidí, kteří za ním každý den přijížděli z nejrůznějších koutů Čech, ale i ze zahraničí. Byla to setkání s Bohem přítomným uprostřed společenství, s Bohem, který chce přebývat mezi námi, s ,Bohem blízkým´, jak často pan kardinál opakoval,” napsala jeho sekretářka Hana Pohořalá na webové stránky, kde popisovala poslední dny života svého šéfa. 

   


  „Dny v nemocnici prožíval ve velikém odhodlání a naději, že bude moci ještě ,žít, jak žít se má´…, aby to vyjádřil slovy textu Jiřího Grossmana ze své oblíbené písně. Přijímal s odevzdaností pokyny lékařů a často opakoval: ,Musíme být trpěliví´. Velká touha po životě byla však u něj spojena s bytostnou připraveností ,odejít i zůstat´. V posledních měsících vícekrát opakoval, že tady na zemi nelze vyjádřit Bohu vděčnost dostatečně, že se těší na chvíli, kdy bude moci Bohu poděkovat ,tváří v tvář´,” prozradila jedna z jeho nejbližších osob.  

  Kardinál Miloslav Vlk zemřel 18. března dopoledne ve věku 84 let v pražské nemocnici na Karlově náměstí!
   

   

  Podle zpráv z nemocnice na Karlově náměstí, kde kardinál zemřel, byly jeho poslední hodiny v duchu spánku. Lékaři mu před týdnem přerušili léčbu chemoterapiemi, protože už neměla smysl. Pro pacienta to bylo spíš jen trápení. Nakonec mu píchali morfium, aby netrpěl velkými bolestmi. Jen krátce před svým odchodem ale šeptal cosi o nejkrásnějším králi. A když se ho sestra zeptala, koho tím myslí, zašeptal - Ježíš Kristus…

   

  Kardinál Miloslav Vlk bude pohřben v příštím týdnu v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, vedle svého předchůdce Františka kardinála Tomáška a mnohých dalších. „Pohřben bude v nové části krypty pražských arcibiskupů,“ prozradil kardinál Dominik Duka.

   

  Kardinál Miloslav Vlk se narodil 17. 5. 1932 v jihočeské Líšnici u Sepekova nedaleko Milevska v okrese Písek, kde má dodnes přátele a část rodiny. Velká část jeho života je spojována s jižními Čechy a Šumavou, kde sloužil svou kněžskou službu. V roce 1990 se pak stal českobudějovickým biskupem. Následně odešel do Prahy, kde byl jmenován arcibiskupem a následně kardinálem.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...