Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NAVŽDY ODEŠEL

  ZEMŘEL KARDINÁL MILOSLAV VLK!

  18.03.2017 10:50 / zprávy google+ twitter facebook

  Kardinál Miloslav Vlk, který několik měsíců bojoval se zákeřnou rakovinou, v sobotu zemřel. O skonu svého spolubratra kněze informoval na svém profilu na sociální síti kardinál Dominik Duka!

  Vlk lupa
  Kardinál Miloslav Vlk prohrál svůj boj s rakovinou! | Archiv L. Bílé/L. Fronk

  Dominik Duka na svůj profil na Faceboku v sobotu dopoledne napsal: "Bože, přijmi duši svého pokorného služebníka, kardinála Miloslava Vlka, který dnes po těžké nemoci dobojoval svůj celoživotní zápas za lidskou svobodu a toleranci ( 17. 5. 1932 - 18. 3. 2017)."  

  Kardinál Miloslav Vlk zemřel ve věku nedožitých 85 let po boji s rakovinou plic a kostí.
   

   

  Kardinál Miloslav Vlk zemřel ve věku nedožitých 85 let v jedné z pražských nemocnic. S rakovinou plic spojenou s metastázemi do kostí bojoval duchovní představitel několik měsíců. Nejprve na faře v pražském Karlíně, nakonec v nemocnici.

   

  Podstupoval chemoterapie, které ale museli lékaři ukončit. „Nemělo to smysl a nebyla naděje na vyléčení. Pan kardinál bojoval do poslední chvíle velmi statečně a přijímal v nemocnici návštěvy. Byl zesláblý, ale stále při smyslech," řekl Bleskove.cz člověk blízký Vlkovi.

   

  Úřadující primas český a ardcibiskup pražský Dominik Duka, který v úřadě před mnoha lety Vlka nahradil, svého spolubratra několikrát navštívil. Nemocného duchovního podpořil v boji se zákeřnou nemocí také sám papež František, který mu volal. Za nemocným chodili i někteří politici a umělci. 

   

  Zda bude kardinál Vlk pohřben v pražské katedrále sv. Víta, nebo v rodné Líšnici u Sepekova na Písecku, není zatím jasné. 

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...