Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZDRAVÝ ROZUM

  Ministr Ludvík zrušil neskutečnou zhovadilost pro leteckou záchranku!

  18.03.2017 09:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík prokázal, že zdravý rozum mezi politiky ještě existuje! Jeho resort bude proplácet letecké záchranné službě lety k vážně ohroženým pacientům i mimo “provozní dobu”. Doposud s tím měli záchranáři problémy.

  Ludvík Miroslav lupa
  Miloslav Ludvík nechal zrušit sporný bod týkající se vzletu letecké záchranky! | ČT

  Pokud záchranáři například vyletěli dvě minuty před začátkem služby nebo naopak po, i když šlo o přímé ohrožení života, někteří zabednění ministerští úředníci odmítali proplácet lety.

   

  „Výběrové řízení a vlastní smlouvy na provozování vrtulníků pro leteckou záchrannou službu byly podepsány před mým nástupem na ministerstvo. Právně jsou tyto smlouvy závazné a není je možno vypovědět, pokud nedojde k porušení smlouvy. Lidsky naprosto rozumím nezbytnosti korigovat ne zcela optimálně nasmlouvané časy, kdy jsou lety propláceny,” uvedl ministr s tím, že na úřadě hledali cestu v mezích platné legislativy, jak tento problém vyřešit, a to se nakonec naštěstí podařilo. 

   

  „V rámci stávajících kontraktů budeme hradit i oprávněné vzlety, které nastanou před i po původně pevně stanovené době. Snahou je nepochybně zabezpečit maximální dostupnost péče v co nejkratší době,” podotkl Ludvík.  

  Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík zrušil nesmysl, týkající se vzletu záchranářských vrtulníků.
   

   

  Stát zpětně proplatí jen letošní případy, nikoli ty z loňského roku. „Tam už to nejsme schopni ošetřit,“ uvedl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Změna se tak zřejmě nedotkne případu z prosince 2016, kdy vrtulník ústecké záchranky odstartoval za zraněnou dívkou o minutu dřív, než má uvedeno ve smlouvě.

   

  „Snad je důležité zachránit život a nemyslet na to, v kolik ten vrtulník vzlétá. To mohl nastavit jen někdo, kdo nemyslí hlavou, ale tabulkami. Pak by celá práce záchranářů ztratila smysl,” dodal i jeden z ředitelů záchranky, který si myslí, že tohle je jeden z nejzásadnějších kroků vpřed.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...