Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PŘESNĚJŠÍ INFORMACE

  Vláda popřela informaci o pozdějším zavedení mýtného!

  14.03.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Mýtné pro osobní automobily na německých dálnicích bude zavedeno nejdříve v roce 2020. Informoval o tom německý list Handelsblatt s odvoláním na vládní dokumenty. Německé ministerstvo dopravy ale jeho informace popřelo.

  Dálnice SRN lupa
  Německo popřelo zprávy o pozdějším zavedení mýtného! | APA

  Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt dříve avizoval, že počítá se spuštěním mýtného v roce 2019.

   

  „Zpráva je zjevně založena na starých dokumentech a není relevantní," uvedlo podle agentury Reuters ministerstvo. Návrh na zavedení mýtného pro osobní auta, proti němuž má výhrady několik evropských zemí včetně Česka, v lednu schválila německá vláda. Horní komora německého parlamentu, Spolková rada, nicméně minulý týden uvedla, že žádá výjimky pro pohraničí. Obává se totiž, že by paušální zavedení mýtného ohrozilo příhraniční obchod a spolupráci.  

  Němci se obávají, že paušální zavedení mýtného ohrozí příhraniční obchod a spolupráci.
   

   

  Návrh schválený německou vládou, který odsouhlasila i Evropská komise, vychází z toho, že Berlín může německým řidičům náklady na poplatky kompenzovat v závislosti na tom, jak ekologickým vozem jezdí. Majitelé aut s velmi nízkými emisemi tak nyní získají ještě větší úlevu, než kolik zaplatí na mýtném.

   

  Původní zákon počítal s tím, že majitelé aut registrovaných v Německu budou od platby za jízdu na dálnicích de facto osvobozeni, protože se jim přesně o zaplacenou částku sníží daň z motorových vozidel. Řidiči z ostatních zemí Evropské unie by tím ale byli podle EK diskriminováni. Některé země osmadvacítky považují za diskriminační i nový zákon, protože znamená, že se všem Němcům náklady na mýtné přinejmenším vrátí, a poplatky tak de facto budou platit pouze cizinci.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...