Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ILEGÁLNÍ PRACOVNÍCI?

  OBŘÍ PRŮŠVIH: Razie v pražském skladu Rohlik.cz! Upozornil na to anonym?

  10.03.2017 04:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Obrovský průšvih se včera odehrál v pražském skladu Rohlik.cz, kterému dělá reklamu například i moderátor Leoš Mareš. Cizinecká policie, která tam vtrhla, zadržela celkem 85 lidí. Kromě jedné osoby, která je podezřelá, že má padělané doklady, byli mnozí podezřelí z nelegální práce.

  Rohlik.cz lupa
  Z on-line supermarketu policie odvezla 85 lidí! | Ilustrační foto CzechCrunch

  Za společností, která měla loni obrat 960 milionů korun, stojí podnikatel Tomáš Čupr, který založil mimo jiné server Slevomat. „Prováděli jsme opakovaně kontrolu zaměstnanosti, je to běžná činnost cizinecké policie,” uvedl k zásahu mluvčí policie Tomáš Hulan.

   

  O běžnou kontrolu asi přímo nešlo, a jak se Bleskove.cz dozvědělo z důvěryhodného zdroje, muži zákona šli najisto. „Někdo je prý udal s tím, že tam zaměstnávají lidi načerno. O tom se spekulovalo už dlouho,” uvedl zdroj.  

  Policie z pražského skladu odvezla celkem 85 lidí, u kterých měla podezření na nelegální práci!

   

  Pro podezření z protiprávního zaměstnání skončilo na služebně 84 lidí, jejich národnost policie neuvedla. Zadržení mají u sebe vízum vydané pro jinou republiku než pro ČR. Na základě toho nemohou být u nás zaměstnáni. „Osmdesátá pátá osoba byla zadržena pro podezření, že má padělané doklady," dodal mluvčí policie.

   

  Majitel společnosti Rohlik.cz Tomáš Čupr následně na Facebooku uvedl, že policisté ze skladu odvezli všechny cizince, přičemž až následně se prý bude zkoumat legálnost jejich pobytu. „Věříme, že máme vše v pořádku, nejsme sebevrazi,” uvedl a pozastavil se nad postupem policie.

   

  Cizinecká policie ve skladu společnosti nezasahovala poprvé. Podle dřívějších informací médií loni v červenci policisté odhalili při kontrole 24 zaměstnanců z Ukrajiny, kteří neměli povolení k zaměstnání. Podle tehdejšího vyjádření Rohlíku šlo o zaměstnance, které dodala agentura. Agentura poté vydala prohlášení, že dotyční zaměstnanci v Česku pracují legálně.

   

  On-line supermarket nepůsobí ale jenom v Praze. Jde o sklady také v Brně, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem, Pardubicích a Hradci Králové.

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...