Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VYHOZENÉ PENÍZE

  Šaškárna! Stát chce dát 700 milionů za mléko do škol! Kdo ho ale bude dodávat?

  08.03.2017 05:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Částku až 700 milionů korun může zaplatit stát za neochucené mléko a mléčné výrobky do základních škol. Za ochucené si budou rodiče, potažmo děti, připlácet. Podle agrárních odborníků ale děti neochucené mléčné produkty, i když budou zdarma, jíst nebudou. Ale pozor, to není všechno!

  Mléko škola lupa
  Stát chce dát až 700 milionů na dotované mléko do škol! | Archiv

  Někteří dokonce podezírají vládu z toho, že většinu mléka a dalších výrobků může do škol dodávat mlékárna patřící pod konsorcium Agrofert, tedy firmy spadající pod Andreje Babiše (ANO).

   

  „Je to zase na míru ušité pro ‘někoho’. Proč bude naše země investovat do něčeho, co děti nebudou chtít? Proč raději ty peníze nerozdělí učitelům nebo nedají jinak do vzdělání?,” ptá se jeden z ředitelů základních škol na jihu Moravy.  

  Stát do dotovaných potravin včetně neochuceného mléka investuje do škol až miliardu korun!
   

   

  „Zvýší se také podpora na školní dotované ovoce a zeleninu. Z národního rozpočtu šlo v letošním školním roce 75 milionů korun, v příštím by mělo jít až o 260 milionů korun. Program s ovocem se rozšíří i na žáky druhého stupně základních škol, naopak se z mléčného programu vyjmou mateřské školy,” uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

   

  Stát by tak měl dávat dohromady na dotované potraviny do škol 930 milionů korun ročně, dalších 127,5 milionu korun by měla přispět Evropská unie. 

   

  „Celkem by tak mělo být v programech až 1,05 miliardy korun. Celkový současný rozpočet programů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol činí 259,1 milionu korun. Oba projekty by se měly sjednotit do jednoho,” podotkl Jurečka s tím, že stát by měl také více podporovat konzumaci potravin v biokvalitě.

   

  Podle tajemníka Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslava Šebka si rodiče ani děti nebudou výrobků zdarma vážit. „Je otázkou, zda jde o zvyšování povědomí o zdravém stravování u dětí či pouze o dotování producentů," uvedl Šebek s tím, že zdravé stravování u dětí by podle něj mělo být tvořené hlavně výchovou, nikoliv státními podporami.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...