Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VYPLATÍ STAMILIONY

  Neuvěřitelné! Stát zadotuje Českou poštu!

  03.03.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Česká pošta se má! Stát jí přidělí 800 milionů korun. Půl miliardy z této částky údajně půjde na platy zaměstnanců státního podniku. Peníze prý stát vyplatí za “ztrátové služby”, které si stát u společnosti objednal.

  Pošta lupa
  Větší část peněz od státu má jít prý na platy zaměstnanců! | Archiv K. Kolomazníkové

  Peníze, které pošta získá, se týkají takzvaného kompenzačního fondu, který vznikl za minulé vlády. Podle ministra Milana Chovance (ČSSD) nikdy nezačal fungovat a stát nezaplatil za služby, které si objednal.

   

  Ministr prohlásil, že tento problém tímto považuje za vyřešený. "Součástí dohody je to, že půl miliardy dá pošta na zvyšování platů zaměstnanců," řekl Chovanec.

   

  Průměrný plat na poště je nyní 15 000 korun, zvýšit se bude moci alespoň o 1 000 korun měsíčně. Podle ředitele České pošty Martina Elkána by měli jeho podřízení dostat přidáno letos i v příštím roce. Nárůst by měl začít v posledním čtvrtletí. Znamená to ale ve výsledku, že na vyšší platy zaměstnanců dá peníze opět stát!  

  Česká pošta dostane od státu 800 milionů korun, z toho přislíbila 500 milionů dát na mzdy!
   

   

  „Kdyby nebylo před volbami, vykašlali by se na nás a vedení pošty rozhodně. Vždyť máme jedny z nejnižších platů a nejvíce práce. Nejvíc zodpovědnosti - za peníze, zásilky a podobně,” řekla Bleskove.cz jedna z pracovnic České pošty.

   

  Od roku 2015 ale platí nový poštovní zákon, podle kterého jsou ztráty hrazeny přímo ze státního rozpočtu. Babiš uvedl, že za roky 2015, 2016 a 2017 by to mohlo být po schválení vládou kolem 1,8 miliardy korun.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...