Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DŮLEŽITÁ VOLBA

  Boj o lukrativní místo v ČT začal! Skončí Dvořák definitivně?

  17.02.2017 12:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Více jak čtvrt milionu korun měsíčně plus ročně dvou až třímilionová odměna. Kdo z vás to má, jak kdysi řekl v jednom “bonmotu” Jiří Paroubek. Takové luxusní podmínky čekají i na nového ředitele České televize, kterým je doposud Petr Dvořák. Jenomže u něj hrozí, že může skončit definitivně.

  Dvořák Petr lupa
  Kdo povede další období ČT, se uvidí koncem dubna! | Archiv

  Nového generálního ředitele ČT zvolí rada 26. dubna. Doposud ani není jasné, zda bude stávající ředitel Dvořák kandidovat. Uchazeči mohou přihlášky podávat do 27. března a jejich seznam rada zveřejní o dva dny později. První kolo volby, které zúží počet kandidátů, se uskuteční 12. dubna!

   

  Kvůli sporům mezi Českou televizí a vicepremiérem Andrejem Babišem ohledně reportáží v pořadech 168 hodin a Reportéři ČT může hrozit, že Petr Dvořák už v křesle nejvyššího šéfa veřejnoprávního média neusedne.

   

  „Ta funkce vždy byla a bude politická, bohužel. Vždy jsou v tom politické zájmy a dobře víme, že Andrej Babiš má poměrně silnou možnost, jak řadu věcí ovlivnit. Takže se může stát, že Dvořák, i kdyby dál kandidoval, nemusí být zvolen. Protože právě za jeho vedení vede jeden z nejvyšších členů vlády spor s televizí,” uvedl pro Bleskove.cz člověk obeznámený se situací.  

  Už 26. dubna zvolí Rada ČT nového generálního ředitele a dosud není jasné, zda jím dál bude Petr Dvořák!
   

   

  Přitom ČT chtěla upozornit na “podivný” nákup dluhopisů v kontextu s osobou Andreje Babiše. A ten médium označil za prolhané, zmanipulované a podobně. To však vedení ČT rázně odmítlo.

   

  Autoři reportáží podle Babiše porušili kodex ČT, proto pro ně žádá pracovněprávní postih. Předseda Rady ČT Jan Bednář uvedl, že zpravodajství a publicistiku ČT nepovažuje za zmanipulované a že Rada Andreji Babišovi řádně odpoví písemnou cestou.

   

  Petr Dvořák vede ČT od podzimu 2011, mandát mu vyprší letos 30. září, kdy bude v zemi vrcholit kampaň před volbami do Sněmovny. Dvořák se nyní ke své možné kandidatuře nechtěl vyjadřovat. V minulosti uvedl, že ji zváží.

   

  Dříve šéfoval privátní TV Nova, z které byl odejit, a to velmi nestandardním způsobem. De facto z hodiny na hodinu, kdy byl údajně vyveden před budovu, byl mu zamezen přístup a dopadl podobně, jako někteří další šéfové, včetně před časem vyhozeného Hanuše Hanslíka.

   

  „Česká televize je velmi důležité médium i pro politickou scénu a mnozí politici dokáží v tomto kontextu hodně ovlivnit. Třeba právě to, kdo usedne v křesle ředitele televize, rozhlasu a podobně. A pokud si někdo myslí, že jde čistě o rozhodnutí nějaké rady, pak se plete. Největší moc na tom má celá řada lidí, včetně lobbistů. To bylo, je a asi bude,” dodal zdroj.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...