Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PROSTĚ NEBUDE

  Další blamáž: Přísnější pokuty a tresty pro řidiče šílence nebudou! A přitom měly být!

  16.02.2017 05:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Tak tomu se říká blamáž a zase jen sliby! Vyšší pokuty, úprava bodového systému nebo možnost zadržení řidičského průkazu a větší postihy pro řidiče opilce či feťáky, se konat nebudou! A to přesto, že to ministerstvo dopravy slibovalo!

  Policie kontrola lupa
  Přísnější zákon, který zvýší třeba pokuty nebo změní bodový systém, zatím nebude! | Archiv ČT

  Ministerstvo dopravy sice dokončilo novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, ovšem stále ji nepředložilo do legislativního procesu. A jak se zdá, do konce funkčního období se to nestihne. Tudíž schválena nebude.

   

  Proč jí tedy ministr dopravy Dan Ťok (ANO) vůbec představoval? Prý neví, zda najde dostatečnou politickou podporu a jakou formou má být návrh novely předložen. 

   

  „A to to nevěděli páni na ministerstvu dříve? Asi je to nějaký záměr, i když trapný, protože tady by se neměl brát ohled na politiku, ale na fakta. Vždyť každý vidí, jak strašní jsou čeští řidiči, jak agresivní a kolik opilců a feťáků za volantem přistihneme,” uvedl pro Bleskove.cz jeden z dopravních policistů ze středních Čech.  

  Novela zákona o pozemních komunikacích s vyššími pokutami a změnou bodového systému, nebude!
   

   

  Ministerstvo dopravy sice novelu zákona dokončilo a veřejnosti představilo loni v listopadu, ale od té doby se nic nezměnilo.

   

  „Zatím není jasné, zda lze normu předložit jako vládní návrh, nebo zda s ní jít do Poslanecké sněmovny,” uvedl mluvčí resortu Tomáš Neřold s tím, že do konce volebního období by se toto stejně asi nepodařilo dořešit. 

   

  „Tak k čemu to dělali? Vždyť na tom není nic složitého. Je to spíš o tom, zda to někdo chce uvést do praxe nebo ne. A pochybuji, že nová vláda se tím bude zabývat,” dodal jeden z poslanců za ODS.

   

  Přitom vysoké pokuty a odebírání řidičáků na místě by bylo více než na místě. Kde však není vůle, tam není cesta. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...