Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KOČIČÍ METUZALÉM

  NEUVĚŘITELNÉ: Tohle je asi jedna z nejstarších koček v ČR! Je jí 20 let!

  13.02.2017 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Tomu se snad ani nedá věřit! Říká se, že kočka má devět životů a něco na tom asi bude! Zatímco před pěti lety byla nejstarší kočkou v ČR Johanka ze Ševětína na Českobudějovicku, teď to bude asi čerstvě 20letý kocour také z jižních Čech.

  Kocour Míša 20letý lupa
  Tento kocourek Míša se dnes dožívá neuvěřitelných 20 let! | Archiv chovatelky

  I když neoficiálně, ale přesto určitě rekordmanem kocour Míša bude! Narodil se 13. února 1997. A až na pár chybějících zubů a skrabacené ouško se mu daří dobře. Přitom tenhle kocouří senior měl dvakrát namále. Je to jako když se někdo dožije 100 až 110 let! 

   

  „Byl to miláček mého muže, který zemřel před šesti lety. Když manžel odešel a já jsem se stěhovala pak do jiného bytu, byli jsme s rodinou přesvědčeni, že to Míša nepřežije. Navíc pár měsíců před tím byl skoro na umření,” svěřila se Bleskove.cz paní Jiřina z Českých Budějovic.  

  Černému kocourkovi z Českých Budějovic je 20 let, což znamená, že je jedním z nejstarších v ČR!
   

   

  Kocour tehdy prý buď prodělal slabou mrtvici nebo jej kousla moucha a on dostal boreliózu. „Manžel ho ještě asi půl roku před svou smrtí vozil dvakrát týdně na veterinu, kde mu dávali vitamín B12. V podstatě jsme si říkali, aby hlavně neměl bolesti. Skoro na zadní nechodil, ale pak se dal najednou dohromady a je tu dodnes. Když pak manžel zemřel po komplikaci na prasklé aneurysma, byla jsem přesvědčena, že kocourek odejde za ním. A teď mi už dalších šest let dělá společnost,” prozradila chovatelka.

   

  „Kdysi dostal nějaký zánět do ušního boltce a na veterině mu to museli odoperovat a od té doby má jedno ouško takové skrabacené. Ale jinak mu to na kráse ani vitalitě rozhodně neubírá,” dodala paní Jiřina.

   

  Kocour Míša, který není nijak šlechtěný, se živí jen granulemi, vodou a občas na přilepšenou dostává šunkový salám a jednou za týden trochu lipánku. Mléko ne, prý z něj má průjem. Mléko totiž kočkám prý paradoxně vůbec nesvědčí! „Jinak nic ani nechce. A ještě si i v tom věku hraje. Chodí maličko nakřivo, to má po té nemoci před šesti lety, ale jinak si skočí na gauč a i popoběhne. Pořád dobře vidí a slyší a i paní veterinářka říkala nedávno, že je to docela zázrak. Že se to jen tak nevidí,” prozradila paní Jiřina.

   

  Před pěti lety byla rekordmankou 23letá kočička Johanka, také z jihu Čech ze Ševětína. Teď toto prvenství, alespoň v Jihočeském kraji, drží právě černý kocour Míša.

   

  V Guinnesově knize rekordů je pak nejstarší uznanou kočkou 30letý siamský kocour z amerického Texasu. Toho asi jen těžko některá další překoná.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...