Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁHADNÁ NEMOC

  Černá moč, bolesti svalů a 2 úmrtí! Nebezpečná nákaza se šíří!

  07.02.2017 10:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Velké varování vydaly brazilské úřady a laboratoře v USA před podivnou nákazou. Nemocní lidé, kterých může být i přes 100, mají bolesti kloubů, svalů a hlavním průvodním znakem je černá moč. Odborníci přitom zatím neví, o co se jedná. Na nemoc možná umřeli už nejméně 2 lidé!

  Infekce lupa
  Lékaři si zatím se záhadným infekčním onemocněním nevědí rady! | Shutterstock

  Záhadné infekce už od prosince sužuje lidi ve východobrazilském státě Bahia. „Bylo jich 60, ale nyní jich bude asi už přes 100 a vyšetřujeme i dva případy úmrtí lidí, kteří měli stejné příznaky,” uvedli odborníci z laboratoří.

   

  Černá moč je nejspíš způsobena selháním ledvin. „Obtíže přicházejí náhle a nemocní trpí nejčastěji bolestmi v oblasti břicha, zad a svalů na končetinách. Pacienti se mohli nakazit z jídla. Většina z nich totiž začala cítit akutní svalovou bolest po konzumaci ryb,” uvedla ředitelka tamního epidemiologického ústavu.  

  Brazílii sužuje záhadné a nejspíš infekční onemocnění, jehož znakem je černá moč!
   

   

  Rozbor několika vzorků ryb ale neprokázal škodlivé bakterie. Jeden z lékařů pracuje ale s variantou, že by mohlo jít o virovou infekci. Vláda státu Bahia na výzkumu záhadné choroby spolupracuje s americkým Střediskem pro kontrolu a prevenci nemocí. “Není vyloučeno, že se to může šířit i dál, mimo město a stát. Je třeba být obezřetní a každý příznak okamžitě hlásit,” uvedla ředitelka.

   

  Nám Čechům a Evropanům všeobecně ani bezprostřední nebezpečí nehrozí. Tedy, pokud se někdo například pracovně do dané oblasti nechystá.

  nely | bleskove.cz

  Témata: infekce, moč, nemoc, Brazílie
  Komentáře ke článku
  loading...