Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Víte, kdy Vám končí smlouva s dodavatelem energií?

  Od svého dodavatele energií můžete odejít bez sankcí! Nevěříte?

  31.01.2017 15:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Před pár dny vyzval Energetický regulační úřad (ERÚ) dodavatele energií (plyn, elektřina), aby uváděli na svých vyúčtováních pro domácnosti datum ukončení smlouvy, přestože to nikomu zákon nenařizuje. Je však toto opatření smysluplné a logické?

  úspora v kuchyni lupa
  V kuchyni se dá ut několik stovek! | SHUTTERSTOCK

  V poslední době se totiž dle vyjádření ERÚ objevují stále častěji dotazy spotřebitelů, kteří chtějí ukončit smlouvu a ptají se svého dodavatele, kdy mohou odejít bez sankcí. Nárok na tuto informaci řeší nejenom energetický zákon, ale také nový Etický kodex obchodníka s elektřinou nebo plynem (který vydává právě ERÚ).

   

  Změnit dodavatele elektřiny nebo plynu je dnes snadné!
   

   

  V rámci aktualizace Etického kodexu ERÚ nyní přidala požadavek zveřejnit datum nejbližšího možného ukončení smluv na všech fakturách, které od svého dodavatele obdržíte.

   

  Ředitel společnosti Utylis Energie s.r.o. Radek Kupka sice chápe záměr ERÚ, ovšem dodává: „Pro nás je toto doporučení v této formě prostě neakceptovatelné. Takto navržené je to pro nás velmi diskriminující. Když už něco takového má fungovat, tak jedině jako standardní zákonná norma platící pro všechny dodavatele energií.“

  mrk | bleskove.cz

  Témata: elektřina
  Komentáře ke článku
  loading...