Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEJDRAŽŠÍ TELEFON

  Neskutečné: Hitlerův osobní telefon jde do dražby za neskutečnou částku!

  02.02.2017 09:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Nejméně 400 tisíc liber, tedy asi 13 milionů korun, je vyvolávací cena telefonního přístroje. Není ani zlatý, ani vykládaný diamanty. Starý, červený, oprýskaný a patřil Adolfu Hitlerovi. Teď jde do aukce!

  Telefon Hitler lupa
  Hitlerův telefon jde do dražby za neskutečné peníze! | Mirror.co.uk

  Tímto telefonem nacistický vůdce posílal miliony lidí na smrt. Z fuhrerova bunkru v Berlíně ho v květnu 1945 získal Sir Ralph Rayner. Červený telefon Siemens, na kterém je swastika a logo NSDAP, je zřejmě nejdražším telefonním přístrojem na světě!  

  Telefonní přístroj Adolfa Hitlera jde do dražby za více jak 400 tisíc liber, tedy asi 13 milionů korun!
   

   

  Právě do tohoto přístroje volal nacistický šílenec nesčetněkrát "rozkaz"! A to i v případě, kdy přikazoval, kolik lidí, židů, cikánů nebo homosexuálů poslat do koncentráku a na smrt. Tímto telefonem si volali s milenkou a pozdější manželkou Evou Braunovou.

   

  V roce 1977 se syn Raplpha Raynera rozhodl prodat. Nyní se přístroj dostává do aukce, která bude velmi zajímavá. Dražitelé se bojí, aby jej nekoupili příznivci krajní pravice jako "suvenýr" po Hitlerovi. „Nejlépe by bylo, aby jej získalo nějaké muzeum. Otázkou je, zda hodlá dát takovou částku za starý, oprýskaný krám," dodal jeden ze starožitníků. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...