Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZABRÁNILI MASAKRU

  Rusové překazili teroristické masakry! Umřít měly tisíce lidí!

  01.02.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Pokusu o teroristický čin v Rusku se podařilo zabránit tamním tajným službám během loňského hokejového mistrovství světa. Až nyní to policie a bezpečnostní složky odhalily. Nešlo ale o jediný pokus o atentát - mělo jich být na 40!

  Rusko teror lupa
  Teroristé chtěli v Rusku vraždit tisíce lidí! | ITAR_TASS

  Jak uvedl Igor Kuljagin z Národního protiteroristického výboru, teroristy z řad radikálního uskupení Islámský stát se podařilo zatknout v ruské metropoli 2. května. O čtyři dny později tajná služba FSB informovala o zadržení skupiny občanů středoasijských zemí, kteří podle úřadů připravovali sérii teroristických útoků v moskevském regionu během květnových svátků, a to na pokyn pohlavárů mezinárodních teroristických organizací působících v Sýrii a Turecku.

   

  Koncem loňského roku také zadržely tajné služby v Dagestánu členy teroristické buňky Islámského státu, která chystala útoky v Moskvě na Nový rok a pravoslavné Vánoce.  „Oběťmi těchto strašlivých zločinů se mohly stát tisíce lidí,“ prohlásil Kuljagin.   

  Ruské tajné služby zabránily obřím masakrům, při nichž mohly umřít tisíce lidí!

   

  Celkem se loni podařilo podle NAK odvrátit více než 40 teroristických útoků, a to i v Petrohradu, Krasnojarsku a severokavkazském Ingušsku. Jeden z útoků se prý chystal u francouzského velvyslanectví v Moskvě.

   

  Ruské bezpečnostní složky prý celkem zneškodnily více než 140 teroristů a 24 jejich velitelů. Zadržely přes 900 ozbrojenců a jejich pomocníků, zabavily více než 100 kilogramů výbušnin, zneškodnily 199 improvizovaných bomb a zničily skoro 50 dílen a laboratoří na výrobu zbraní a výbušnin.

   

  Dopadly také 34 verbířů, rekrutujících nové teroristy, a zabránily 86 ruským občanům vycestovat do zahraničí, kde se chtěli přidat k teroristům. Úřady rovněž zmrazily účty dvou tisíc lidí, podezřelých z financování teroristů, a zablokovaly zhruba 26 tisíc extremistických webů. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...