Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZÁJEM O TELEVIZI

  Média v ČR může mít každý! Je NOVA na prodej?

  31.01.2017 11:58 / zprávy google+ twitter facebook

  Před pár dny se objevila zpráva, že polovina podílu švédské skupiny MTG v televizi Prima byla prodána podnikateli Ivanu Zachovi. Hodně dlouho se však spekuluje o opětovném prodeji televize Nova. Je to reálné nebo jde o výkřik do tmy? Vždyť ale média v ČR může vlastnit každý!

  Nova lupa
  Je nyní televize Nova a celá společnost, která ji vlastní, na prodej? | Nova

  Několik médií zatím vlastní Agrofert ministra Andreje Babiše (ANO), který ovšem uvedl, že se jich hodlá “zbavit”, byť převodem na jiné správce. Prodávat je určitě nebude. Sám měl mít kdysi zájem o vydavatelství deníku Blesk, ale také Novu. Z toho však sešlo.

   

  O transakci s Novou se mluví řadu let a několik miliardářů se o ni pokusilo, ale nikomu se ji nepodařilo dotáhnout do konce. Nyní se opět objevují náznaky, že by největší a bezpochyby nejvlivnější česká televizní skupina mohla být poměrně v brzké době na prodej. Druhý největší akcionář ve skupině CME, která Novu vlastní, navrhl odprodej celé společnosti CME a výměnu vedení. Hedgeový fond TCS Capital Management se o něco podobného pokoušel již v minulosti, i když jeho podíl ve společnosti postupně roste. Nyní dosahuje 12,5 procenta, ale ve skutečnosti může kontrolovat ještě víc.  

  Po prodeji podílu Primy se spekuluje, že na řadě je teď společnost vlastnící Novu!
   

   

  Zástupci TCS Capital Management si velmi dobře uvědomují, že Nova je zdaleka nejhodnotnější součást CME a zájem mnoha finančních a investičních skupin požene cenu velmi vysoko. O další televize, které CME v regionu střední a východní Evropy vlastní, až tolik nejde. Dá se totiž předpokládat, že nový vlastník CME by je jednotlivé části po Evropě postupně rozprodal.

   

  Nova bývala naprostou jedničkou na mediálním trhu, což už nyní není pravda. Jsou i diváci, kteří ji nesledují, ač si dříve neuměli představit večery bez ní. „Od doby, kdy se tam udělala řada změn a jejich zprávy vypadají jako Krimiální ústředna pátrá, se na ni nedíváme. Je to takových dobrých pět let,” přiznal Jaroslav Benda z Plzně.

   

  Mnozí diváci ale zase sledují jenom Novu a na Primu či Barrandov se nedívají vůbec. Maximálně na veřejnoprávní televizi. Faktem je, že dříve Nova vedla i na poli zábavy či různých pořadů. Nyní toto chybí. Nova sice nasazuje nové pořady, ale některé tu už byly. Jako Chart Show a podobně. Letos sází televize například na druhou sérii seriálu Policie Modrava, která se má vysílat od konce února a může jí extrémně zvednout sledovanost, jako to bylo už v loňském roce. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...