Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ROZLOŽIL CÍRKEV

  Papež přiznal evoluci i velký třesk!

  30.01.2017 11:29 / zprávy google+ twitter facebook

  Papež František je pro mnohé zabedněnce v římskokatolické církvi doslova masakrem. Nejenom, že je nesmírně pokrokový, rozumný, nesnáší luxus a fanatismus, ale teď jejich “dogmatické” učení úplně rozložil!

  Papež lupa
  Papež František svými moderními názory rozkládá katolickou církev! | Archiv

  Evoluční teorie a teorie velkého třesku jsou pravdivé. Bůh není kouzelník s magickou hůlkou,“ řekl papež František v Akademii věd. Tím připravil infarktový stav pro tisíce kněží, biskupů i kardinálů. Mnozí vědecké řeči o teorii velkého třesku odmítali. Jiní přiznávali, ale neoficiálně. Ovšem představitel katolické církve to řekl jasně.

   

  „Bravo, papeži Františkovi, bravo. Konečně se našel někdo, kdo donutí lidi přemýšlet. Ano, pro mnoho kněží je to opravdu - laicky řečeno masakr. Ale konečně přišel někdo, kdo řekl, Bůh existuje, jen to není dědeček na obláčku, máchající kouzelnou hůlkou a dělající zázraky ze dne na den,” uvedl jeden z kněží.

   

  Experti jsou toho názoru, že František tak definitivně udělal tečku za pochybnými pseudoteoriemi kreacionismu.  

  Papež František přiznal, že za stvořením světa stojí Bůh, ale formou velkého třesku a evoluce!
   

   

  Zastáncem této myšlenky byl sice předchozí papež Benedikt XVI., ale s velkou rezervou! Na rozdíl od něj ale papež František zastává názor, že vědecký pohled na vznik světa se s náboženstvím nevylučuje, ale naopak podporuje.

   

  „Vše se stalo tak, jak věda říká, ovšem stalo se tak z boží vůle. Bůh tomu dal jakýsi pokyn, řád, smysl. Když čteme o Stvoření v knize Genesis, riskujeme tím, že propadneme dojmu, že Bůh je všemocný kouzelník s magickou hůlkou, kterou máchá a tvoří, cokoli ho napadne. Ale tak to není,“ uvedl František. Co se týče evoluce, ta podle něj nejprve vyžaduje stvoření, aby mohl vzniknout život, který se bude dále vyvíjet, což není podle papeže nijak v rozporu s katolickým učením.

   

  Pro mnoho “pravověrných”, až fanatických věřících, ale hlavně duchovních, znamená František “zkázu církve”. „Pochopitelně, protože nestraší, neděsí a nevykládá nesmysly a nutí lidi přemýšlet. Pokud chce katolická církev obstát v moderní době, musí se také chovat jako v 21. století a ne jako ve středověku,” dodal jeden z čelních evropských biskupů.

   

  Papež je vůbec velmi pokrokový. Neodsuzuje homosexuály, přijímá možnost používání kondomů, odmítá luxus, dokonce nejezdí v Papamobilu. Po zvolení odmítl bydlet v honosné papežské rezidenci a svůj plat věnuje na charitu. A také se více zaměřil na kriminalitu kněží týkající se sexuálního zneužívání dětí! 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...