Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ VAROVÁNÍ

  POZOR na falešný lék na HIV!

  26.01.2017 05:50 / zprávy google+ twitter facebook

  Češi pozor! Objevil se padělek léku eliminující příznaky HIV a zabraňující nástup AIDS! V Česku se objevila padělaná balení léčivého přípravku Viread. Šlo o zásilku pocházející od bulharského distributora.

  Viread lupa
  lék | archiv

  Vnější a vnitřní obal léku na HIV je v bulharštině, příbalový leták je v bulharském a rumunském jazyce. Na svém webu to oznámil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

   

  V zachycených padělaných baleních přípravku Viread 245 mg bylo 30 tablet, měla označení šarže SPMGD a použitelnost do ledna 2020. Podle výrobce, společnosti Gilead Sciences International, byla tato šarže určena také pro český trh s obalem a příbalovou informací v češtině a slovenštině.  

  SÚKL odchytil padělané léky Viread zpomalující proces HIV a zabraňující nástup HIV!
   

   

  Celkem 56 podezřelých balení léku Viread zachytila jedna z firem v Česku, která má povolení léky opatřovat českým obalem.

   

  Pro kontrolu jedno z balení poslala výrobci, který potvrdil, že se jedná o padělek, řekla televizi mluvčí SÚKL Lucie Přinesdomová. „Dodávka je v tuto chvíli umístěna v karanténě a tyto léčivé přípravky budou zlikvidovány,“ doplnila mluvčí.

   

  Ústav vyzval provozovatele lékáren a zdravotnických zařízení, aby ho informovali, pokud by se jejich pracovníci s lékem ze šarže SPMGD setkali. „Doposud nebyl v lékárně v České republice zachycen žádný padělek jakéhokoli léku. Z dostupných informací usuzujeme, že se tento padělek do lékáren nedostal,“ řekla mluvčí České lékárnické komory Michaela Bažantová.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: AIDS, bulharsko, HIV, SÚKL, lék
  Komentáře ke článku
  loading...