Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÉ ŠANCE

  Policie i armáda nabírá nováčky! Hledá až 6 000 lidí!

  16.01.2017 00:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Pokud chcete sloužit vlasti, lidu nebo chránit a pomáhat, líbí se vám uniformy, řád a pořádek, pak máte šanci. Armáda i policie hledají do svých řad posily. Celkem by k těmto složkám v příštích letech mělo nastoupit až 6 000 lidí!

  Armáda lupa
  Armáda, stejně jako policie nabírá nováčky! | Archiv ČT

  Bezpečnostní složky pokračují v náborových kampaních, policie chce přijmout až 4 000 nových uchazečů a armáda plánuje nábor asi 2 000 rekrutů. Velký podstav má také Hradní stráž, kde chybí až 80 lidí. Ten, kdo chce nastoupit k Hradní stráži, musí však splňovat náročné fyzické i psychické předpoklady a v závislosti na hodnosti musí splňovat také vzdělání. Musí také počítat s tím, že bude žádat o bezpečnostní prověrku na stupeň důvěrné nebo tajné. 

   

  “Náborovou kapaň připravuje také armáda, kromě vojáků jí chybí i specialisté jako elektromechanici, řidiči, ale také lékaři a kuchaři,” řekla Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany.

   

  Zájemce chce armáda oslovit pomocí náborových letáků, inzeráty mají být v novinách i na internetu a chystají se i videospoty. Stejně bude postupovat policie, které chybí stovky lidí.  

  Policie, Hradní stráž i armáda přijme v následujících letech celkem až 6 000 nových lidí!
   

   


  “Už vzhledem k bezpečnostním opatřením po teroristických útocích v Evropě bere vedení policie ostrahu státu velmi vážně. Chce mít ve svých řadách kvalitní lidi, jen bohužel kvůli některým posledním vládám, kdy se jen škrtalo, přišla policie o stovky dobrých a zkušených členů sboru a není jednoduché teď stavy doplnit nebo je částečně ještě zvednout,” dodal pro Bleskove.cz zdroj z policejního prezidia.

   


  “Někdy je čím dál těžší vybrat vhodné uchazeče, ať už z fyzického či psychického hlediska, protože ne každý muž, který si v první chvíli myslí, že na to má, se pak osvědčí a projde testy,” dodal zdroj.

   


  Nábor tolika tisíců členů armády i policie přijde státní rozpočet samozřejmě na stovky milionů až několik miliard. S těmito náklady však státní rozpočet již kalkuloval. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...