Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BÍLÁ DEKA

  Češi se pořád diví jako hloupí, že v lednu padá sníh! Nového spadne až 30 centimetrů!

  12.01.2017 00:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Poměrně silné přívaly sněhu zasáhly ve středu večer větší část území ČR. Někde během hodiny napadlo až deset centimetrů sněhu. Silničáři vyhlásili s okamžitou platností kalamitní stav pro Frýdlantský výběžek na Liberecku. Podle meteorologů nejde ale o nic výjimečného.

  Sníh lupa
  Místy může napadnout i 30 centimetrů nového sněhu! | Archiv ČT

  Kvůli sněžení a větru nelze udržet sjízdnost silnic. Silné sněžení komplikuje dopravu rovněž v Plzeňském a Ústeckém kraji, místy se zde vytváří i ledovka a tento stav přetrvá v noci i časně ráno.

   

  Problémy hlásí také řidiči na Karlovarsku, nehoda zde na čas uzavřela dálnici D6. Jiné dálnice a rychlostní silnice jsou sjízdné s maximální opatrností.

   

  Do rána a během dopoledne má v nižších polohách napadnout kolem pěti až deseti centimetrů nového sněhu. Na horách to může být až 30 čísel.  

  V ČR během noci a rána může místy napadnout až 30 centimetrů nového sněhu!
   

   

  „Výstraha před ledovkou platí pro všechny české kraje, a to až do čtvrteční desáté hodiny dopolední. Nejhorší bude situace už v první polovině noci, protože od západu přichází nad české území fronta, která má do nižších poloh přinést spolu s oteplením také déšť se sněhem,“ varují meteorologové.

   

  Kvůli příchodu fronty zesílí i vítr, a to zejména v noci. Na horách meteorologové čekají nárazy i přes sto kilometrů v hodině, v nížinách kolem sedmdesáti. A právě kvůli větru se mohou tvořit sněhové jazyky.  

   

  „Češi se pořád diví jakou hloupí, že v lednu padá sníh? To je snad běžný stav a spíš by se měli divit, když v ČR v tomto období nepadá. Musejí se připravit na to, že zkrátka některé zimy jsou mírnější, jiné krušnější,“ dodal pro Bleskove.cz jeden ze silničářů, který jezdí celé hodiny, aby odklidil přívaly sněhu, které zasypaly i jižní Čechy a Šumavu.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Počasí
  Komentáře ke článku
  loading...