Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠTRASBURK ROZHODL

  Mladé muslimky mají smůlu! Musejí se školních kurzů plavání účastnit i s chlapci!

  11.01.2017 14:25 / zprávy google+ twitter facebook

  Spor švýcarských úřadů s muslimskými rodinami pubertálních dívek, které se odmítly účastnit školního kurzu plavání společně s chlapci, se dostal až před Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. A ten dal švýcarským úřadům za pravdu! Muslimským rodinám, které své dcery odmítly na plavání pustit, navíc soud napařil pokutu!

  Muslimka bazén lupa
  Švýcarské muslimky se ve škole musejí účastnit plavání spolu s chlapci, rozhodl soud ve Štrasburku. | Shutterstock

  Skandál ohledně školního kurzu plavání na jedné švýcarské škole rozpoutali dva švýcarští občané tureckého původu, kteří odmítli své dcery poslat na kurz, kterého se účastnili i chlapci. Neváhali se kvůli tomu i soudit a spor skončil až u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. A ten se zastal švýcarských úřadů!  

  Soud ve Štrasburku se zastal švýcarských úřadů a rozhodl, že muslimské dívky se musejí školních kurzů plavání účastnit společně s chlapci!
   

   

  Štrasburský soud rozhodl, že úřady ve Švýcarsku evropskou úmluvu o lidských právech neporušily, když odmítly osvobodit dívky z muslimských rodin v předpubertálním věku ze školních kurzů plavání. Podle soudu byl krok úřadu sice zásahem do svobody vyznání, ale tento zásah byl v souladu se švýcarskými zákony a měl legitimní cíl. Chtěl těmto dívkám umožnit, aby se účastnily všech školních aktivit a plně se integrovaly do společnosti.

   

  Zájem na tom, aby se dívky začlenily do společnosti a přizpůsobily místním zvyklostem, převážil podle soudu nad přáním rodičů, aby se dívky smíšených kurzů neúčastnily. Soud se teď švýcarským muslimům navíc ještě pěkně prodraží. Za neúčast jejich dcer na kurzech jim totiž štrasburský soud udělil pokutu.

   

  Spor se táhne od roku 2011, tehdy se nespokojení rodiče obrátili na místní soud. Ten se ale postavil na stranu úřadů, stejně jako o rok později soud vyšší instance. Na Evropský soud pro lidská práva, který je institucí Rady Evropy, se rodiče dívek obrátili v roce 2012.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...