Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TAJEMNÝ ZEMAN

  Zeman se ke své kandidatuře na prezidenta vyjádří v březnu

  11.01.2017 05:24 / zprávy google+ twitter facebook

  Až v březnu bude zřejmě jasno, zda prezident Miloš Zeman bude na post hlavy státu znovu kandidovat. Jak uvedl pro Parlamentní listy Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček, své rozhodnutí oznámí prezident pravděpodobně na tiskové konferenci 10. března.

  Zeman Miloš lupa
  Miloš Zeman oznámí svou případnou kandidaturu na prezidenta v březnu. | Archiv

  I když už padl nějaký termín, jistý prý ještě není. "V tuto chvíli plánujeme zásadní tiskovou konferenci pana prezidenta na 10. března. Datum potvrdíme s dostatečným předstihem," řekl Ovčáček.  

  Zeman své velké rozhodnutí, zda bude znovu kandidovat na post prezidenta, oznámí zřejmě v březnu na tiskovce.
   

   

  Zemanovi příznivci i odpůrci se tak zatím mohou jen dohadovat, jak se prezident rozhodne. Lidé z jeho okolí jsou ale přesvědčeni, že se Zeman rozhodne mandát obhájit. Je ale možné, že jeho horší zdravotní stav nakonec bude tou pomyslnou ručičkou na vahách a Zeman se rozhodne jinak. Trpí totiž polyfunkční neuropatií, neujde větší vzdálenosti a problémy má i při chůzi po schodech.

   

  Kandidaturu na prezidenta zatím oficiálně oznámili podnikatel a textař Michal Horáček, podnikatel Igor Sládek a lékař a aktivista Marek Hilšer. Několik možných prezidentských kandidátů také představila iniciativa Kroměřížská výzva, která vznikla v květnu a zatím ji podepsalo přes 11 000 lidí. Iniciativa chce v prezidentské volbě podpořit uchazeče, který by hájil základní demokratické principy a hodnoty.

   

  Miloš Zeman byl do funkce prezidenta zvolen na začátku roku 2013, pětileté období mu tak vyprší v březnu 2018. Letos v září oslaví 73. narozeniny.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...