Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KAUZA BIS

  Rittig a Nečasová byli poprvé uznáni vinnými! Vyfasovali podmíněné tresty!

  10.01.2017 17:38 / zprávy google+ twitter facebook

  Městský soud v Praze uznal Janu Nečasovou a lobbistu Ivo Rittiga vinnými v kauze vyzrazení utajovaných informací Bezpečnostní informační služby (BIS). Rozsudek je sice nepravomocný, ale jde o historický okamžik! Je to totiž poprvé, co byli oba uznáni vinnými a byli potrestáni!

  Nečasová lupa
  Nečasová | Archiv

  U soudu se kromě Jany Nečasové a Ivo Rittiga zpovídal i jeho právník David Michal a také tehdejší poradce ministra zemědělství Tomáš Jindra. Nečasová, Rittig a Michal od soudu odešli s podmínkou. Rittig dostal devítiměsíční podmíněný trest se zkušební dobou 18 měsíců, jeho právník Michal si vyslechl stejný trest a Nečasové soud uložil osmnáctiměsíční podmínku s tříletou zkušební lhůtou. Jindra byl obžaloby zproštěn.  

  Nečasovou i Rittiga soud uznal vinnými a potrestal je podmíněnými tresty!
   

   

  Jak uvedla ČTK, lobbista Rittig a tehdejší poradce ministra zemědělství Tomáš Jindra měli podle obžaloby navést někdejší šéfku sekretariátu premiéra Nečasovou (dříve Nagyovou), aby jim skrze právníka poskytla informace ze zprávy určené pro premiéra.

   

  Obhájci chtěli pro své mandanty dosáhnout úplného zproštění obžaloby. Rittig i Nečasová i po rozsudku stále tvrdí, že se ničeho nezákonného nedopustili. "Cítím se nevinná. Žádné utajované informace mi nikdy na Úřadu vlády nebyly k dispozici a ani mi je nikdo nepředkládal. O žádné zprávě BIS jsem nevěděla," prohlásila Nečasová. Rittig se zase nechal slyšet, že celá obžaloba je absurdní a postavená na vymyšlených důkazech.

   

  Obžaloba tvrdila, že se Rittig s Jindrou dověděli v roce 2012 od Nečasové a ministra zemědělství, že Nečas dostal od šéfa civilní rozvědky utajený materiál. Domnívali se, že se týká právě jich, a Rittig proto poslal svého advokáta na schůzku s Nečasovou, která prý právníkovi obsah zprávy sdělila. Rittig pak údajně mohl učinit kroky k zakrytí svého vlivu na státní orgány. Podle obžaloby to bylo jednání vysoce společensky škodlivé.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...