Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ČOI V AKCI

  Hrůza! Inspektoři mezi hasicími přístroji odhalili šmejdy!

  11.01.2017 00:13 / zprávy google+ twitter facebook

  Česká obchodní inspekce (ČOI) vyrazila na kontrolu hasicích přístrojů, které se nejčastěji používají v domácnostech, obchodech či garážích. A nijak slavně to nedopadlo! U jednoho typu výrobku museli dokonce zakázat jeho distribuci. Požár by totiž neuhasil!

  hasicí přístroj lupa
  ČOI vyrazila zkontrolovat nejvíce používané hasičáky a musela přistoupit i k zákazu prodeje. | Ilustrační foto

  Přesto, že právě na hasicím přístroji často závisí i záchrana lidského života, může se vám do ruky dostat i takový přístroj, kterým požár rozhodně nezlikvidujete. Zjistili to inspektoři ČOI, kteří se zaměřili na kontrolu jednoho z nejrozšířenějších typů hasicího přístroje v ČR. "Jednalo se o práškový hasicí přístroj, který je díky své univerzálnosti a nízkým pořizovacím nákladům nejvíce užívaný. Tento druh se objevuje zejména v domácnostech, malých provozovnách, obchodech a garážích," konstatoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Kontrolovaný typ hasičáku mohou lidé koupit prakticky kdekoliv, i v marketech, e-shopech nebo na benzinkách.  

  Kontrola hasicích přístrojů odhalila i zařízení, které nehasilo! ČOI zakázala jeho prodej.
   

   

  Celkem inspektoři zkontrolovali 14 typů výrobků u 18 hospodářských subjektů a nedostatky byly zjištěny u pětice typů výrobků. Za porušení informační povinnosti uložili inspektoři kontrolovaným subjektům pokuty ve výši 3 000 korun. "U jednoho typu výrobku nebyl splněn požadavek na hasicí schopnosti pro požáry, inspektoři na tento typ hasicího přístroje vydali zákaz distribuce v počtu 2 795 kusů v hodnotě více než 370 000 korun," poznamenal Fröhlich.

   

  Pracovníci ČOI provedli dohromady 21 kontrol u 18 subjektů. Z toho bylo 11 distributorů a 7 výrobců, všichni výrobci byli z České republiky. Někteří distributoři provozující internetový obchod k výrobkům nepřiložili návod na použití, u dalšího byl zjištěn nedostatek povinného značení a jiný výrobce zase nabízel hasičák, který nevyhovoval požadavku na hasicí schopnosti pro požáry.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...