Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  PROSTĚ ODEŠLI

  Švýcarsko řeší uprchlickou záhadu! Kam zmizelo 8 000 migrantů?

  09.01.2017 00:20 / zprávy google+ twitter facebook

  Více než 8 000 migrantů zmizelo v průběhu loňského roku ze Švýcarska. Zde původně požádali o azyl. Kam všichni odešli, kam se ztratili? Že by skončili v Německu, kde vládla doposud tolerantní migrační politika Angely Merkelové? Vyloučeno to není!

  Migranti Švýcarsko lupa
  Ze Švýcarska odešlo vloni přes 8 000 migrantů převážně z Afriky! | Archiv ČT

  Celkem 8 166 uprchlíků se rozhodlo odstoupit od svých žádostí o azyl ve Švýcarsku a odešlo ze země. Potvrdil to mluvčí švýcarského ministerstva pro migraci Martin Reichlin. Kam ale šli, je záhadou! 

   

  “Švýcarsko loni zaznamenalo až 40procentní nárůst uprchlíků, kteří v zemi zažádali o azyl a poté se ztratili z dohledu. Přes 8 000 migrantů zmizelo poté, co od azylové procedury odstoupilo, aniž by o tom informovalo švýcarské orgány,” uvedl Reichlin.  

  Během roku 2016 odešlo ze Švýcarska neznámo kam přes 8 000 uprchlíků z Afriky!
   

   

  Jedná se prý o migranty, kteří předpokládali, že jejich žádost bude zamítnuta, nebo se později rozhodli připojit ke svým příbuzným v jiné evropské zemi. Švýcarské ministerstvo pro migraci se domnívá, že tito chybějící běženci pravděpodobně zamířili do Německa.

   

  Tito migranti pocházeli podle úřadů z Afriky: Eritrea, Gambie či Nigérie Další žádosti pocházely také z Alžírska a Somálska.

   

  Statistiky z roku 2016 ukazují obrovský nárůst počtu lidí, kteří se rozhodli ve Švýcarsku nezůstávat. V roce 2015 bylo zmizelých žadatelů o azyl 4 943, informoval švýcarský server The Local.

   

  Podle evropských předpisů mají uprchlíci povolený vstup do Švýcarska jedině tehdy, kdy si o azyl podají oficiální žádost. Všichni žadatelé se poté musí registrovat u úřadů. Každý, kdo tak neučiní, má do Švýcarska odepřený vstup a musí se vrátit do první bezpečné země v Evropě.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...