Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ ZÁJEM

  Tohle nikdo nechápe! Hypotéky je složitější dostat, ale ceny bytů raketově letí vzhůru!

  09.01.2017 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Tohle je snad možné jen v ČR! Zatímco v nejbližším zahraničí je průměrný plat od 45 do 75 tisíc korun, u nás stále okolo 23 000 korun. Přesto jsou tu nemovitosti srovnatelně stejně drahé. Ba co víc, některé možná dražší než v okolních státech. A ještě ceny bytů letí raketově vzhůru.

  Nemovitosti lupa
  Ceny nemovitostí i přes horší dostupnost hypoték stále rostou! | Profimedia

  A to všechno i přesto, že kvůli novým předpisům je obtížné získat hypotéku a 100procentní téměř vůbec. Byty ale zdražují a oproti roku 2005 jsou ceny o 80 procent vyšší! 

   

  “Ceny bytů v Česku meziročně vzrostly o 10 až 15 procent a paradoxně více v některých krajích než v hlavním městě. Někdy jsou to ale opravdu zbytečně umělé ceny. Dávat skoro tři miliony za byt 3+1 v paneláku je opravdu úlet. Tohle bohužel ,dělají´ realitní makléři, kteří u nás vlastně určují ceny na realitním trhu,” přiznal Bleskove.cz realitní a hypoteční specialista.  

  Ceny nemovitostí a především bytů v ČR stoupají raketovou rychlostí!
   

   

  Přestože jen v Praze je na 6 000 volných bytů, developeři jsou jako utržení ze řetězu a staví další a další byty. Nikoli ty malé, které jsou nedostatkovým zbožím, ale ty střední a velké. “Jsou lidé, kteří mají peníze a koupí tři čtyři byty a některé pronajímají. Ale mnohé jsou prázdné. Horší je to s poptávkou po malých bytech, ty jsou skoro nedostatkové,” dodal specialista.

   

  Dokud ale byly hypotéky hodně dobře dostupné, včetně skvělých úroků, dalo se pochopit, že ceny bytů byly vysoko. Po krizi šly dolů. “Ale nyní, když je s hypotékami problém? Proč letí tak vzhůru? Je to spíš neopodstatněné. Ale realitní lobby dělá prostě své. A na rozdíl od zahraničí, třeba domy, chaty a chalupy, tu hodnotu opravdu často nemají, protože i jejich stav je často zoufalý,” dodal specialista v realitách. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...