Neděle 17. prosince 2017
svátek má Daniel, zítra Miloslav
  VELKÁ VODA

  Záplavy v Thajsku zabíjejí!

  09.01.2017 00:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Záplavy, které neobvykle v turistické sezoně sužují přes týden jih Thajska, si vyžádaly už 19 obětí. Velká voda, někde dosahující až výšky střechy domu, postihla asi milion lidí v deseti provinciích. V zemi uvízl i moderátor Leoš Mareš s přítellkyní, kteří se už ale vrátili zpět.

  Thajsko záplavy lupa
  Záplavy v Thajsku si vyžádaly už 19 obětí! | CNN

  Thajská policie také varovala obyvatele v provincii Nakchon Sítchammarát před deseti krokodýly, kterým se podařilo utéci z tamní zoologické zahrady. Úřady navíc informovaly, že krokodýli, kteří dosahují délky až pěti metrů, jsou hladoví. Všechny pokusy policie je chytit byly zatím neúspěšné.

   

  Záplavy začaly na Nový rok, což je v tamní oblasti neobvyklé. Období dešťů trvá v Thajsku většinou od června do října. V nynější turistické sezoně ale postihly jih Thajska už druhé záplavy. Ty první ze začátku prosince si vyžádaly 35 obětí.  

  Jih Thajska postihly ničivé povodně, které si vyžádaly i oběti na životech, kterých je 19!
   

   

  Od Nového roku zemřelo v důsledku povodní v Thajsku již 19 lidí, většina z nich se podle thajského krizového štábu utopila.

   

  Velká voda překvapila řadu turistů. V pátek zachránila policie pět rekreantů, včetně jednoho Němce, ze zatopeného hotelu v provincii Nakchon Sítchammarát. Tamní letiště muselo být kvůli povodním uzavřeno, zatím do pondělka. Přerušeno bylo i vlakové spojení.

   

  Na thajském ostrově Samui, který je oblíbenou destinací zahraničních turistů, úřady kvůli velké vodě zakázaly koupání a potápění. Několik stovek návštěvníků čeká na tamním letišti, protože jejich lety byly odloženy.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: smrt, Thajsko, Záplavy
  Komentáře ke článku
  loading...