Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMRT PODCHLAZENÍM

  V ČR už umrzli tři lidé a budou zřejmě další!

  08.01.2017 05:35 / zprávy google+ twitter facebook

  Letošní zima si vyžádala už tři lidské životy! Aktuální mrazivé počasí nemá slitování, a pokud někdo zůstane spát venku, během půl hodiny až hodiny zemře! V Případě dlouhotrvajících mrazivých dnů a nocí hrozí smrt dalším lidem žijícícm na ulici!

  Bezdomovec lupa
  V ČR od pátku umrzli už nejméně 3 lidé! | Archivní foto Nova

  V sobotu našel svědek v Praze-Dolních Měcholupech mrtvého bezdomovce. V pátek zemřeli na podchlazení další dva lidé! Ne vždy šlo o lidi bez domova!

   

  K lidem s podchlazením vyjížděli pražští záchranáři od pátku už celkem devětkrát. "Tři lidé následky podchlazení nepřežili. Jednou z pátečních obětí byl hlídač na parkovišti v Praze-Karlíně, druhou bezdomovec, který umrzl na Libeňském mostě. Do smutné bilance pak přibyl člověk, který umrzl v Měcholupech,” uvedl mluvčí záchranky Dominik Horn.  

  V ČR umrzli od pátku tři lidé, ale s mrazy bojují i v okolních státech, třeba v Polsku!
   

   

  V celém Česku se noční teploty pohybují mezi zhruba - 30 až - 14 °Celsia. Takový mráz nemá venku šanci přežít nikdo. Obzvlášť, pokud je silně podnapilý a někde usne.

   

  Jen v Praze byly kvůli tomu otevřeny pro lidi bez domova tři noclehárny: na Vackově, v Michli a na lodi Hermes pod Štefánikovým mostem. Jejich kapacita je naplněna na 85 až 100 procent. Další přístřeší poskytují i různé azylové a charitní domy.

   

  Podle analýzy, kterou si nechal zpracovat pražský magistrát, žije jen v metropoli 4 000 až 5 000 lidí bez domova. Ubytovny jich využívá asi 80 procent. Ostatní zůstávají na ulici, třeba kvůli svým psům nebo alkoholu. Celkem mohou pražské noclehárny přijmout kolem 800 lidí.

   

  Arktické teploty sevřely kromě Česka i další země střední, jižní a východní Evropy. Už deset lidských životů si v posledních dnech vyžádalo mrazivé počasí v Polsku.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...