Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÉ NAŘÍZENÍ

  Další výmysl z EU: Klimatizaci si už sami nenamontujete! Jinak milionová pokuta!

  05.01.2017 13:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Pokud se chystáte pořídit si na léto klimatizaci do domu či bytu, měli byste asi vědět, že sami si ji už nenamontujete. Pokud byste to přeci jen udělali, budete mít asi problém! A zřejmě se ani nedoplatíte!

  Klima lupa
  K montáži klimatizace budete muset mít nejspíš odbornou firmu! | Archiv Nova

  Novelu, podle které prodejci klimatizací budou muset pod hrozbou nejméně stotisícové pokuty zajistit kupujícím její odbornou montáž, možná Senát formulačně zpřesní. Doporučil mu to jeho výbor pro životní prostředí.

   

  "Úpravy se týkají sankcí i povinnosti zajistit školení zaměstnanců v rámci novely o látkách poškozujících ozonovou vrstvu," uvedla senátorka Jitka Sitlová (za KDU-ČSL).  

  Ten, kdo si koupí kliamtizační či tepelnou jednotku, si ji musí nechat namontovat odbornou firmou!
   

   

  Novela má v návaznosti na předpisy EU zavést povinnost doložit u každé prodané klimatizace potvrzení o odborné montáži. Při neodborné instalaci totiž hrozí úniky nebezpečných látek, mimo jiné fluorovaných skleníkových plynů, do atmosféry.

   

  Zákon také navrhuje nové sankce za úmyslné vypouštění fluorovaných plynů do ovzduší. Fyzické osoby by podle předlohy mohly dostat pokutu od 100 000 do jednoho milionu korun, právnické osoby od půl do 1,5 milionu korun.

   

  Norma se týká nejen klimatizací, ale i některých větších chladicích zařízení nebo tepelných čerpadel. Lednice nebo mrazničky do této skupiny nepatří, protože mají uzavřený chladicí okruh a nekompletují se, pouze zapojují do zásuvky.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...