Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  BÍLÁ HRŮZA

  Zima jak v Rusku! Žene se na nás sníh a mráz -20°C!

  05.01.2017 01:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Zatímco v posledních letech jsme si zvykli na hodně mírné zimy, spíš podzimní počasí, ta aktuální ukazuje svou sílu! V následujících dnech bude zima jak v Rusku a čekají nás kruté mrazy!

  Zima sníh lupa
  Zima trápí většinu území ČR a trápit ještě rozhodně bude! | Profimedia

  Za poslední dny hlavně na horách napadlo až půl metru nového sněhu. V nížinách pak okolo deseti čísel. Ve středu trápilo počasí většinu míst republiky, mnohde zkolabovala doprava. Hlavně kvůli silnému větru.

   

  “V následujících dnech může na horách spadnout dalších 30 až 50 centimetrů sněhu. Místy se může tvořit náledí a teploty budou pod nulou. Hlavně v pátek a v sobotu pak noční teploty mnohde spadnou i pod -20° Celsia,” varují meterologové.  

  Počasí v následujících dnech bude připomínat arktickou či ruskou zimu!
   

   

  Nejhorší je silný vítr, kvůli kterému se tvoří sněhové jazyky a závěje. Zatímco silničáři jsou v provozu téměř nonstop, některé silnice jsou i během dne prostě zaváté.

   

  “V těchto dnech se nedoporučuje vyjíždět méně zdatným řidičům, rozhodně ne bez zimních pneumatik a do vyšších poloh a na hory bez sněhových řetězů,” dodali jak meteorologové, tak hlavně silničáři.

   

  Velké přívaly sněhu se týkají hlavně Jizerských hor, Krkonoš, Beskyd nebo Šumavy. V dalším týdnu by už neměla být zima tak krutá, jako v tomto týdnu

  nely | bleskove.cz

  Témata: sníh, zima, Počasí
  Komentáře ke článku
  loading...