Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  TĚŽKÝ ÚRAZ

  Desetiletému dítěti urvala petarda prsty!

  29.12.2016 22:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Velmi vážný úraz utrpěl ve čtvrtek odpoledne v Českých Budějovicích teprve 10letý chlapec. Několik prstů mu urvala petarda, která mu vybouchla v ruce. Záchranáři jej převezli na traumacentrum do Českobudějovické nemocnice!

  zranění dítĚ lupa
  Teprve desetiletému chlapci urvala petarda prsty! | Ilustrační foto

  Přesto, že záchranáři, hasiči i policisté stále varují před nebezpečím zábavné pyrotechniky, každý rok je v Česku několik případů, které končí podobně! A to ještě není Silvestr! 

   

  “Záchranáři na místě zjistili, že hoch při explozi utrpěl ztrátová poranění prstů a dlaně ruky. Po ošetření, aplikaci tišících léků a léků proti bolesti byl malý pacient transportován do nemocnice,” uvedla mluvčí záchranářů Petra Kafková.  

  Terpve desetiletého chlapce těžce v Českých Budějovicích zranila petarda. Přišel o prsty!
   

   

  Jen v loňském roce, během Silvestrovské noci, bylo výjezdovými skupinami jihočeské záchranky ošetřeno 11 lidí zraněných zábavní pyrotechnikou.

   

  “Dovolím si tedy apelovat na všechny, aby při manipulaci i se zdánlivě bezpečnou pyrotechnikou dbali na základní bezpečnostní pravidla a vyhnuli se tak závažným komplikacím,” dodala Kafková.

   

  Záchranáři se přímo děsí silevstrovské noci. Už nyní jsou přesvědčeni, že popáleniny či zhmožděniny a těžká zranění po pyrotechnice nebudou výjimkou. 

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...