Středa 21. března 2018
svátek má Radek, zítra Leona
  TĚŽKÝ ÚRAZ

  Desetiletému dítěti urvala petarda prsty!

  29.12.2016 22:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Velmi vážný úraz utrpěl ve čtvrtek odpoledne v Českých Budějovicích teprve 10letý chlapec. Několik prstů mu urvala petarda, která mu vybouchla v ruce. Záchranáři jej převezli na traumacentrum do Českobudějovické nemocnice!

  zranění dítĚ lupa
  Teprve desetiletému chlapci urvala petarda prsty! | Ilustrační foto

  Přesto, že záchranáři, hasiči i policisté stále varují před nebezpečím zábavné pyrotechniky, každý rok je v Česku několik případů, které končí podobně! A to ještě není Silvestr! 

   

  “Záchranáři na místě zjistili, že hoch při explozi utrpěl ztrátová poranění prstů a dlaně ruky. Po ošetření, aplikaci tišících léků a léků proti bolesti byl malý pacient transportován do nemocnice,” uvedla mluvčí záchranářů Petra Kafková.  

  Terpve desetiletého chlapce těžce v Českých Budějovicích zranila petarda. Přišel o prsty!
   

   

  Jen v loňském roce, během Silvestrovské noci, bylo výjezdovými skupinami jihočeské záchranky ošetřeno 11 lidí zraněných zábavní pyrotechnikou.

   

  “Dovolím si tedy apelovat na všechny, aby při manipulaci i se zdánlivě bezpečnou pyrotechnikou dbali na základní bezpečnostní pravidla a vyhnuli se tak závažným komplikacím,” dodala Kafková.

   

  Záchranáři se přímo děsí silevstrovské noci. Už nyní jsou přesvědčeni, že popáleniny či zhmožděniny a těžká zranění po pyrotechnice nebudou výjimkou. 

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...