Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  LEDOVÉ NEBEZPEČÍ

  DĚSIVÉ RÁNO: ČR pokryl led, zemřeli už dva lidé! Mrtví i v Maďarsku!

  18.12.2016 09:25 / zprávy google+ twitter facebook

  Ledovka pokryla mnoho míst ČR! Na dálnici D1 se dokonce stalo hned několik hromadných nehod, které si vyžádaly už 2 lidské životy. Policie i záchranáři nabádají všechny, aby pokud nutně nemusejí, nikam nevyjížděli. Pozor by si měli dát i chodci! Ledovka si vyžádala životy i v Maďarsku!

  Ledovka lupa
  Ledovka mnohde pokryla silnice a stalo se už mnoho nehod! | Ilustrační foto Archiv ČT

  Řidiči bourali na D1 ve směru na Brno u Mirošovic na 21,5. kilometru, předtím na 19,5. kilometru směr Brno i na 39. kilometru ve směru na Prahu. Úsek mezi 15. a 30. kilometrem D1 ve směru na Brno policie uzavřela a radí na silnice se vůbec nevydávat.

   

  Jedna z nehod se stala u sjezdu na Český Šternberk, kde se srazil kamion, dodávka a osobní auto. Zahynul řidič kamionu, který chtěl zajistit místo události a smetlo jej auto. Další nehodu nepřežil řidič vozidla.  

  Dálnici D1 pokryla ledovka, dva lidé zemřeli. Nebezpečí hrozí i na chodnících!
   

   

  „Žádáme řidiče, aby kvůli ledovce vůbec nevyjížděli. Pokud je to bezpodmínečně nutné, musí dbát maximální opatrnosti, silnice v regionu jsou opravdu celé pokryté ledem,“ uvedla mluvčí Markéta Johnová.

   

  Nehody jsou i na jiných místech v kraji, třeba v jižních Čechách. Hlášeny jsou už i úrazy chodců. Největší nebezpečí čeká na staré lidi! Mnohé chodníky jsou totiž doslova pod ledem. Situace může být stejná i během dne. Policie i záchranáři nabádají k maximální opatrnosti!

   

  Ledovka sužuje i Maďarsko, kde zemřeli už 3 lidé. Na zledovatělé dálnici M3 u maďarského Miskolce se v noci převrátil autobus, do něhož následně narazilo devět osobních vozů a dva mikrobusy. "Do okolních nemocnic odvezli 31 zraněných, z toho šest těžce. Oběti jsou 13letý chlapec, 20letá žena a 50letý muž,“ uvedl mluvčí záchranářů.

   

  Turisté se vraceli z vánočních trhů ve Vídni. Na dálnici se vytvořilo náledí a byla mlha. Podobná situace se může během dneška i zítřka opakovat! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...