Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  LEDOVÉ NEBEZPEČÍ

  DĚSIVÉ RÁNO: ČR pokryl led, zemřeli už dva lidé! Mrtví i v Maďarsku!

  18.12.2016 09:25 / zprávy google+ twitter facebook

  Ledovka pokryla mnoho míst ČR! Na dálnici D1 se dokonce stalo hned několik hromadných nehod, které si vyžádaly už 2 lidské životy. Policie i záchranáři nabádají všechny, aby pokud nutně nemusejí, nikam nevyjížděli. Pozor by si měli dát i chodci! Ledovka si vyžádala životy i v Maďarsku!

  Ledovka lupa
  Ledovka mnohde pokryla silnice a stalo se už mnoho nehod! | Ilustrační foto Archiv ČT

  Řidiči bourali na D1 ve směru na Brno u Mirošovic na 21,5. kilometru, předtím na 19,5. kilometru směr Brno i na 39. kilometru ve směru na Prahu. Úsek mezi 15. a 30. kilometrem D1 ve směru na Brno policie uzavřela a radí na silnice se vůbec nevydávat.

   

  Jedna z nehod se stala u sjezdu na Český Šternberk, kde se srazil kamion, dodávka a osobní auto. Zahynul řidič kamionu, který chtěl zajistit místo události a smetlo jej auto. Další nehodu nepřežil řidič vozidla.  

  Dálnici D1 pokryla ledovka, dva lidé zemřeli. Nebezpečí hrozí i na chodnících!
   

   

  „Žádáme řidiče, aby kvůli ledovce vůbec nevyjížděli. Pokud je to bezpodmínečně nutné, musí dbát maximální opatrnosti, silnice v regionu jsou opravdu celé pokryté ledem,“ uvedla mluvčí Markéta Johnová.

   

  Nehody jsou i na jiných místech v kraji, třeba v jižních Čechách. Hlášeny jsou už i úrazy chodců. Největší nebezpečí čeká na staré lidi! Mnohé chodníky jsou totiž doslova pod ledem. Situace může být stejná i během dne. Policie i záchranáři nabádají k maximální opatrnosti!

   

  Ledovka sužuje i Maďarsko, kde zemřeli už 3 lidé. Na zledovatělé dálnici M3 u maďarského Miskolce se v noci převrátil autobus, do něhož následně narazilo devět osobních vozů a dva mikrobusy. "Do okolních nemocnic odvezli 31 zraněných, z toho šest těžce. Oběti jsou 13letý chlapec, 20letá žena a 50letý muž,“ uvedl mluvčí záchranářů.

   

  Turisté se vraceli z vánočních trhů ve Vídni. Na dálnici se vytvořilo náledí a byla mlha. Podobná situace se může během dneška i zítřka opakovat! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...