Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZAČALA SEZONA

  Tisíce lidí vyrazily lyžovat!

  04.12.2016 15:58 / zprávy google+ twitter facebook

  Tisíce lidí vyrazily do otevřených lyžařských areálů v Krkonoších. Lyžovat přijelo o víkendu na 7 000 lidí. Jezdili za mrazivého a slunečného počasí. Lanovky a vleky byly v provozu ve Špindlerově Mlýně, na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou a v Horní Malé Úpě. Lyžovalo se i v Říčkách v Orlických horách.

  Lyžování lupa
  Tisíce lidí vyrazily lyžovat v Krkonoších, ale i jinde v ČR! | Skiareal.cz

  Další střediska v Královéhradeckém kraji by měla sezonu zahájit v pátek 9. prosince. Na hřebenech Krkonoš leží asi čtvrt metru sněhu.

   

  Nejširší nabídku měli o víkendu lyžaři ve Špindlerově Mlýně, kde byly v provozu tři lanovky a sedm kilometrů sjezdovek. "Lyžovaly u nás asi 4 000 lidí. Počasí vyšlo výborně, bylo to plnohodnotné lyžování," řekl ČTK obchodní a marketingový ředitel špindlerovského Skiareálu René Hroneš. Dneškem zatím provoz ve Skiareálu skončil a opět se rozjede při slavnostním zahájení sezony v sobotu 10. prosince. "Do té doby chceme dál zasněžovat a připravit k otevření další sjezdovky," řekl Hroneš.

   

  Ve SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou měli lyžaři k dispozici téměř čtyři kilometry sjezdovek a provoz v obou střediscích bude pokračovat nepřetržitě. "Postupně chceme otevírat další sjezdovky na Černé hoře a v Peci, v sobotu 17. prosince chceme otevřít areály Černý Důl a Velká Úpa," řekl ČTK ředitel SkiResortu Petr Hynek. Víkendovou návštěvnost ve SkiResortu odhadl na téměř 3 000 lidí, dost přijelo i běžkařů.  

  V mnoha českých střediscích začala lyžařská sezona. Lidi neodradilo ani mrazivé počasí.
   

   

  V Říčkách v Orlických horách v sobotu otevřeli červenou sjezdovku, v provozu byla čtyřsedačková lanovka. "Od pondělí provoz areálu přerušíme, budeme vyrábět další technický sníh na modré sjezdovce a od pátku znovu otevřeme Skicentrum s červenou a modrou sjezdovkou," uvedl ředitel Skicentra Říčky Jan Duffek.

   

  V pátek 9. prosince by mělo zimní sezonu zahájit krkonošské středisko Mladé Buky a také středisko Deštné v Orlických horách.V minulé sezoně se v Krkonoších poprvé ve větším rozsahu lyžovalo o víkendu 5. a 6. prosince. Následně však přišla obleva a naplno se sezona opět rozběhla na začátku ledna.

   

  Tisíce lidí přijely i do šumavských středisek na Zadov či na Lipno. I tady jsou díky venkovním teplotám podmínky k zimním sportům ideální! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...