Pátek 19. ledna 2018
svátek má Doubravka, zítra Ilona
  ZAČALA SEZONA

  Tisíce lidí vyrazily lyžovat!

  04.12.2016 15:58 / zprávy google+ twitter facebook

  Tisíce lidí vyrazily do otevřených lyžařských areálů v Krkonoších. Lyžovat přijelo o víkendu na 7 000 lidí. Jezdili za mrazivého a slunečného počasí. Lanovky a vleky byly v provozu ve Špindlerově Mlýně, na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou a v Horní Malé Úpě. Lyžovalo se i v Říčkách v Orlických horách.

  Lyžování lupa
  Tisíce lidí vyrazily lyžovat v Krkonoších, ale i jinde v ČR! | Skiareal.cz

  Další střediska v Královéhradeckém kraji by měla sezonu zahájit v pátek 9. prosince. Na hřebenech Krkonoš leží asi čtvrt metru sněhu.

   

  Nejširší nabídku měli o víkendu lyžaři ve Špindlerově Mlýně, kde byly v provozu tři lanovky a sedm kilometrů sjezdovek. "Lyžovaly u nás asi 4 000 lidí. Počasí vyšlo výborně, bylo to plnohodnotné lyžování," řekl ČTK obchodní a marketingový ředitel špindlerovského Skiareálu René Hroneš. Dneškem zatím provoz ve Skiareálu skončil a opět se rozjede při slavnostním zahájení sezony v sobotu 10. prosince. "Do té doby chceme dál zasněžovat a připravit k otevření další sjezdovky," řekl Hroneš.

   

  Ve SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou měli lyžaři k dispozici téměř čtyři kilometry sjezdovek a provoz v obou střediscích bude pokračovat nepřetržitě. "Postupně chceme otevírat další sjezdovky na Černé hoře a v Peci, v sobotu 17. prosince chceme otevřít areály Černý Důl a Velká Úpa," řekl ČTK ředitel SkiResortu Petr Hynek. Víkendovou návštěvnost ve SkiResortu odhadl na téměř 3 000 lidí, dost přijelo i běžkařů.  

  V mnoha českých střediscích začala lyžařská sezona. Lidi neodradilo ani mrazivé počasí.
   

   

  V Říčkách v Orlických horách v sobotu otevřeli červenou sjezdovku, v provozu byla čtyřsedačková lanovka. "Od pondělí provoz areálu přerušíme, budeme vyrábět další technický sníh na modré sjezdovce a od pátku znovu otevřeme Skicentrum s červenou a modrou sjezdovkou," uvedl ředitel Skicentra Říčky Jan Duffek.

   

  V pátek 9. prosince by mělo zimní sezonu zahájit krkonošské středisko Mladé Buky a také středisko Deštné v Orlických horách.V minulé sezoně se v Krkonoších poprvé ve větším rozsahu lyžovalo o víkendu 5. a 6. prosince. Následně však přišla obleva a naplno se sezona opět rozběhla na začátku ledna.

   

  Tisíce lidí přijely i do šumavských středisek na Zadov či na Lipno. I tady jsou díky venkovním teplotám podmínky k zimním sportům ideální! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...