Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ ZAJÍMAVOST

  Sochaři dokončují unikátní ledové sochy ve Špindlu!

  02.12.2016 18:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Již druhou zimní sezonu budou moci návštěvníci v největším krkonošském středisku navštívit unikátní Špindlerovské LEDÁRIUM. To bude umístěno u horní stanice šestisedačkové lanovky Pláň. Tématem ledových soch je tentokrát „Čtvero ročních dob".

  Ledárium lupa
  Ledárium vzniká v horní stanici lanovky Pláň ve Špindlu! | Skiareal.cz

  Práce sochařů jdou již do finále. Ledový klimatizovaný chrám se veřejnosti otevře 10. prosince. Jde o poměrně unikátní záležitost, kterou lze vidět u nás právě jen zde.

   

  „Loňská premiéra Špindlerovského ledária měla velký úspěch. Návštěvníci k nám nejezdí jen kvůli lyžování, ale vyhledávají i jiné aktivity a zábavu. Ledový klimatizovaný chrám nabízí i kulturní zážitek," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že výstava ojedinělých ledových soch je letos spojena s tématem Vivaldiho Čtvero ročních dob.  

  Ve Špindlerově Mlýně se koná Ledárium, které návštěvníci najdou u horní stanice lanovky Pláň.
   

   

  Slavné houslové koncerty hudebního skladatele pocházejí z 18. století, Antonio Vivaldi je věnoval uměleckému mecenáši a hraběti Václavovi z Morzinu, který působil i ve Vrchlabí nedaleko Špindlerova Mlýna. Mimo jiné tak v LEDÁRIU naleznete čtyři sochy, které reprezentují právě čtyři roční období - jaro, léto, podzim a zimu. Ledové artefakty jsou ve stylu Gaudíovské bizarní architektury a sochař se při jejich tvorbě inspiroval přírodou.

   

  Špindlerovské LEDÁRIUM je návštěvníkům k dispozici od 10. prosince do konce března 2017, a sice denně od 11.00 do 15.30 hodin. Pro všechny je navíc zdarma. Stačí vyjet ze Svatého Petra vyhřívanou šestimístnou lanovkou na Pláně, atrakce stojí hned u horní stanice.

   

  Kulturní zážitek můžete spojit třeba s procházkou, užít si nádherné výhledy na hřebeny Krkonoš a dopřát si kávu, dezert nebo něco ostřejšího ve zdejší panoramatické restauraci Na Pláni. Ledárium je možné navštívit příležitostně i večer, kdy zde skiareál několikrát v sezoně pořádá komorní koncerty vážné hudby nebo jiné večerní akce.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...