Úterý 20. března 2018
svátek má Světlana, zítra Radek
  VELKÁ ZAJÍMAVOST

  Sochaři dokončují unikátní ledové sochy ve Špindlu!

  02.12.2016 18:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Již druhou zimní sezonu budou moci návštěvníci v největším krkonošském středisku navštívit unikátní Špindlerovské LEDÁRIUM. To bude umístěno u horní stanice šestisedačkové lanovky Pláň. Tématem ledových soch je tentokrát „Čtvero ročních dob".

  Ledárium lupa
  Ledárium vzniká v horní stanici lanovky Pláň ve Špindlu! | Skiareal.cz

  Práce sochařů jdou již do finále. Ledový klimatizovaný chrám se veřejnosti otevře 10. prosince. Jde o poměrně unikátní záležitost, kterou lze vidět u nás právě jen zde.

   

  „Loňská premiéra Špindlerovského ledária měla velký úspěch. Návštěvníci k nám nejezdí jen kvůli lyžování, ale vyhledávají i jiné aktivity a zábavu. Ledový klimatizovaný chrám nabízí i kulturní zážitek," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že výstava ojedinělých ledových soch je letos spojena s tématem Vivaldiho Čtvero ročních dob.  

  Ve Špindlerově Mlýně se koná Ledárium, které návštěvníci najdou u horní stanice lanovky Pláň.
   

   

  Slavné houslové koncerty hudebního skladatele pocházejí z 18. století, Antonio Vivaldi je věnoval uměleckému mecenáši a hraběti Václavovi z Morzinu, který působil i ve Vrchlabí nedaleko Špindlerova Mlýna. Mimo jiné tak v LEDÁRIU naleznete čtyři sochy, které reprezentují právě čtyři roční období - jaro, léto, podzim a zimu. Ledové artefakty jsou ve stylu Gaudíovské bizarní architektury a sochař se při jejich tvorbě inspiroval přírodou.

   

  Špindlerovské LEDÁRIUM je návštěvníkům k dispozici od 10. prosince do konce března 2017, a sice denně od 11.00 do 15.30 hodin. Pro všechny je navíc zdarma. Stačí vyjet ze Svatého Petra vyhřívanou šestimístnou lanovkou na Pláně, atrakce stojí hned u horní stanice.

   

  Kulturní zážitek můžete spojit třeba s procházkou, užít si nádherné výhledy na hřebeny Krkonoš a dopřát si kávu, dezert nebo něco ostřejšího ve zdejší panoramatické restauraci Na Pláni. Ledárium je možné navštívit příležitostně i večer, kdy zde skiareál několikrát v sezoně pořádá komorní koncerty vážné hudby nebo jiné večerní akce.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...