Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VELKÉ PROBLÉMY

  Naštvaní piloti opět stávkují! Zrušeno je přes 800 letů, některé i do Prahy.

  29.11.2016 07:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Německá společnost Lufthansa si pěkně zahrává. Radši riskuje ztrátu milionů eur, než aby vyšla vtříct pilotům a jejich požadavkům. Ti opět vstoupili do stávky a zrušeno je tak na 816 letů.

  Lufthansa lupa
  Stávka pilotů německé Lufthansy se dotkne více než 800 letů! | Lufthansa

  Po dvoudenní přestávce tak pokračuje od půlnoci znovu stávka pilotů. Akce na podporu výrazného zvýšení mezd, které se v pondělí vedení společnosti snažilo zabránit soudně, je plánována na dnešek a na středu. Lufthansa kvůli němu zruší celkem zhruba 1 700 letů včetně některých spojení s Prahou. Protest, který je od dubna 2014 už patnáctým, se dnes dotkne 816 letů a zhruba 82 000 cestujících.

   

  Lufthansa, kterou stávka podle odhadů přijde na asi deset milionů eur, tedy 270 milionů korun denně, se jí snažila zabránit žádostí o předběžné opatření, tu ale soudy stejně jako minulý týden zamítly.  

  Piloti německé Lufthansy vyhlásili další stávku, která se dotkne 816 letů a přijde na miliony eur.
   

   

  Stávka si v úterý vyžádá i zrušení čtyř příletů a tří odletů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem. “Čtyři páry letů mezi Prahou a Frankfurtem budou zrušeny i ve středu, k tomu je navíc nahlášeno zrušení jednoho páru spojů Praha-Mnichov," řekla ČTK mluvčí letiště v Praze-Ruzyni Marika Janoušková.

   

  Dopady stávky za zvýšení platů o celkem 22 procent už minulý týden od středy do soboty pocítilo zhruba 350 000 cestujících, společnost kvůli ní zrušila na 2 800 letů. Lufthansa zatím požadavky pilotů, s nimiž je prý připravena kdykoliv jednat, odmítá a navrhuje zvýšení platů o jednotky procent.

   

  Nástupní plat pilotů u Lufthansy je i s příplatky 73 000 eur ročně téměř dva miliony korun, piloti na vrcholu kariéry vydělávají s příplatky až 255 000 eur ročně. Průměrný roční plat se v Německu pohybuje kolem 32 650 eur, což je zhruba 883 000 Kč. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...