Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  VELKÉ PROBLÉMY

  Naštvaní piloti opět stávkují! Zrušeno je přes 800 letů, některé i do Prahy.

  29.11.2016 07:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Německá společnost Lufthansa si pěkně zahrává. Radši riskuje ztrátu milionů eur, než aby vyšla vtříct pilotům a jejich požadavkům. Ti opět vstoupili do stávky a zrušeno je tak na 816 letů.

  Lufthansa lupa
  Stávka pilotů německé Lufthansy se dotkne více než 800 letů! | Lufthansa

  Po dvoudenní přestávce tak pokračuje od půlnoci znovu stávka pilotů. Akce na podporu výrazného zvýšení mezd, které se v pondělí vedení společnosti snažilo zabránit soudně, je plánována na dnešek a na středu. Lufthansa kvůli němu zruší celkem zhruba 1 700 letů včetně některých spojení s Prahou. Protest, který je od dubna 2014 už patnáctým, se dnes dotkne 816 letů a zhruba 82 000 cestujících.

   

  Lufthansa, kterou stávka podle odhadů přijde na asi deset milionů eur, tedy 270 milionů korun denně, se jí snažila zabránit žádostí o předběžné opatření, tu ale soudy stejně jako minulý týden zamítly.  

  Piloti německé Lufthansy vyhlásili další stávku, která se dotkne 816 letů a přijde na miliony eur.
   

   

  Stávka si v úterý vyžádá i zrušení čtyř příletů a tří odletů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem. “Čtyři páry letů mezi Prahou a Frankfurtem budou zrušeny i ve středu, k tomu je navíc nahlášeno zrušení jednoho páru spojů Praha-Mnichov," řekla ČTK mluvčí letiště v Praze-Ruzyni Marika Janoušková.

   

  Dopady stávky za zvýšení platů o celkem 22 procent už minulý týden od středy do soboty pocítilo zhruba 350 000 cestujících, společnost kvůli ní zrušila na 2 800 letů. Lufthansa zatím požadavky pilotů, s nimiž je prý připravena kdykoliv jednat, odmítá a navrhuje zvýšení platů o jednotky procent.

   

  Nástupní plat pilotů u Lufthansy je i s příplatky 73 000 eur ročně téměř dva miliony korun, piloti na vrcholu kariéry vydělávají s příplatky až 255 000 eur ročně. Průměrný roční plat se v Německu pohybuje kolem 32 650 eur, což je zhruba 883 000 Kč. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...