Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ŠÍLENÁ BLAMÁŽ

  Magistrát si dělá z lidí blázny! Segway jezdí i přes zákaz!

  28.11.2016 11:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Zdá se, že žijeme ve skutečném kocourkově. Už několik měsíců platí v centru Prahy a dalších místech používání vozítek segway, ale ony přesto jezdí dál. Dělá si snad Magistrát hlavního města z lidí blázny? Zdá se!

  Segway lupa
  Vozítka segway mohou zatím Prahou jezdit vesele dál! | Praha.eu

  Vyhláška zakazující používání vozítek, které ohrožují tisíce chodců, začala platit v srpnu, ale od té doby nebyla udělena hříšníkům jediná pokuta. Jak typicky české. Něco je zakázané, ale vlastně povolené.

   

  “Nelze udělovat pokuty protože nejsou zhotoveny a instalovány značky zakazující používání segwayů,” tvrdila primátorka Prahy Adriana Krnáčová.

   

  Neuvěřitelné čtyři měsíce trvalo, než se značky vyrobily a než se na magistrát dostaly. Jenže, kdo by si myslel, že když byly už konečně některé instalovány, bude se něco dít, plete se. “Segwaye jezdí dál. Dělají si na magistrátě z lidí blázny? Jsou to normální lháři,” rozčilovala se Božena Staňková, která se jednou s vozítkem srazila a utrpěla naraženinu nohy.

   

  První značky už jsou na některých místech Prahy, další stovky jich budou ještě instalovány. Celkem jich bude přes 600.  Pokut se ale jezdci na segway stále bát nemusí!  

  Aby mohli být jezdci na segwayích pokutováni, musejí být osazeny všechny zakazující značky!
   

   

  Aby strážníci mohli pokutovat, je nutné splnit dvě podmínky - mít osazené všechny značky a musí uplynout čtrnáctidenní lhůta. Je to tak vypočítané, že by to během dvou týdnů Technická správa služeb měla stihnout,“ řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

   

  Ačkoliv nejdříve měl zákaz vjezdu platit pouze v památkové rezervaci, nakonec se týká i Prahy 1, části Vinohrad, Žižkova, Prahy 4, Smíchova, Libně, Holešovic a Letné.

   

  Takže nejméně do půlky prosince se nic dít nebude. Pak začnou strážníci viníky patrně nejprve napomínat a až pak udělovat pokuty. Takže, jak na Nový rok, tak po celý rok…? 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Segway, zákaz, značky, praha
  Komentáře ke článku
  loading...