Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ ZÁJEM

  Cena bytů roste, přitom jen v Praze jich je na 6 000 volných!

  20.11.2016 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Realitní kanceláře v ČR jsou ty, které uměle vytvářejí ceny nemovitostí. V momentě, kdy prohlásí, že zájem o byty je extrémní, letí jejich cena nahoru. To je momentální případ na realitním trhu!

  Byty lupa
  Malé a střední byty v ČR jdou na dračku a ceny letí vzhůru! | Archiv ČT

  Zatímco jen v Praze je na 6 000 volných bytů,  tak na řadě míst poptávka prý převyšuje nabídku. Zájem je hlavně o malé byty a dále maximálně do velikosti 3+kk a 100 metrů čtverečních. Podíl na tom mají zejména nízké hypotéky, které jsou dostupné více lidem a mnozí berou koupi bytu jako investici. 

   


  “Zatím se dobře prodávají staré i nové byty. Zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték ale další vývoj na realitním trhu už asi ovlivní,” říkají realitní makléři. “Nejžádanější jsou mezi kupci středně velké byty, celorepubliková průměrná cena bytu 2+kk je kolem 1,3 milionu. Ve velkých měst je vyšší. Tradičně nejdražší byty jsou v Praze, následuje Brno a Hradec Králové,” podotýkají i developeři. 

   


  V Praze vzrostly ceny nových bytů ve 3. čtvrtletí mezičtvrtletně o čtyři procenta na 72, 60 korun za metr čtvereční. Blíží se tomu i ceny starších bytů, které stouply v průměru o 7,1 procenta na 70, 66 korun. Zvětšuje se ale rozdíl mezi cenami bytů v centru a okrajových částech. Nové byty v centru jsou třikrát dražší než v Praze 9.  

  O malé a střední byty v ČR je zájem a díky tomu ceny letí vzhůru!
   

   


  V Brně se například dostaly ceny nejprodávanějších dvoupokojových bytů na průměrných 2,847 milionu, před rokem byly asi o 150 000 korun nižší. “Poptávku vytvářejí hlavně vysokoškolští studenti a mladí lidé, kteří spolu začínají žít. Vedle toho ji jako v jiných velkých městech zvyšují investoři,” zní od realitních makléřů. 

   


  V Hradci Králové jsou ceny nových bytů nad 40 000 korunami za metr čtverečný, před dvěma roky to bylo v průměru 25,547 korun. Ve Středočeském kraji jsou ceny za metr čtvereční mezi 28 000 až 32 000 korun. Nejžádanějšími lokalitami jsou vzhledem k dostupnosti do Prahy Beroun, Kladno a Kralupy nad Vltavou. Makléři ale čekají stagnaci, ceny v regionu jsou podle nich na maximu a kvalita některých bytů jim neodpovídá.

   


  V Plzni lidé dají za nový byt 2+kk průměrně 2,3 milionu korun, za rok cena stoupla minimálně o 15 procent. Vzhledem k nedostatku bytů je lidé kupují ještě dřív, než je developeři dokončí. Byty ale zdražily i v jiných velkých městech Plzeňského kraje, 

   


  Například na jihu Čech stouply ceny bytů meziročně o 10 až 15 procent, zhruba stejně se zvedly ceny i na Vysočině v Jihlavě nebo na severu Moravy v Ostravě, kde je zájem o byty prakticky všech velikostí a ve všech částech města. Byt 2+1 v Ostravě vyjde v průměru na 987 000 korun.

   

  Na Zlínsku pak byt 2+1 stojí přes 1,8 milionu, na začátku roku to bylo o 200 000 méně. V Olomouckém kraji jsou nejlevnější byty na Jesenicku, nejdražší na Olomoucku.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: ČR, byty, reality, Prodej
  Komentáře ke článku
  loading...