Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ HVĚZDA

  Druhé největší město má ulici pojmenovanou po prostitutce a domině!

  19.11.2016 11:58 / zprávy google+ twitter facebook

  Po zesnulé známé místní prostitutce a sociální pracovnici Domenice Niehoffové pojmenovali jednu z ulic ve druhém největším německém městě - Hamburku. Jde tak o evropský unikát, který zřejmě nikde jinde nemá obdoby.

  Niehofová Domenica lupa
  Domenica Niehoffová byla nejslavnější německá prostitutka! | Archiv

  Niehoffová, která pracovala mimo jiné jako domina, žila v letech 1945 až 2009. V 80. letech bojovala v televizních talk show za větší uznání takzvaného "nejstaršího řemesla". Později jako terénní sociální pracovnice pomáhala drogově závislým dívkám.

   

  Po různých známých hamburských ženách bylo pojmenováno i devět dalších ulic severoněmeckého přístavu. Tohoto ocenění se dostalo také herečce a zpěvačce Helze Feddersenové (1930 - 1990) nebo židovské obchodnici Glückel von Hamelnové (1646 - 1724). Cílem je připomenout osobnosti z dějin města, uvedla vláda spolkové země Hamburk.  

  Po nejslavnější německé prostitutce pojmenovali v Hamburku jednu z ulic!
   

   

  "Nechápu kritiky, kteří říkají, že lidé jako Domenica Niehoffová by neměli mít ulici. Podívejme se na sv. Máří Magdalénu. Ta byla původně taky prostitutka a dnes? Je svatá!," konstatoval jeden z radních, obhajující pojemnování ulice po této ženě, která má v Německu dokonce i svou vlastní voskovou figurínu!

   

  Hamburk se svými zhruba 1,74 miliony obyvatel je druhé největší město Německa a jedna z jeho městských spolkových zemí. Je také největším německým přístavem.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...