Čtvrtek 22. února 2018
svátek má Petr, zítra Svatopluk
  VELKÁ HVĚZDA

  Druhé největší město má ulici pojmenovanou po prostitutce a domině!

  19.11.2016 11:58 / zprávy google+ twitter facebook

  Po zesnulé známé místní prostitutce a sociální pracovnici Domenice Niehoffové pojmenovali jednu z ulic ve druhém největším německém městě - Hamburku. Jde tak o evropský unikát, který zřejmě nikde jinde nemá obdoby.

  Niehofová Domenica lupa
  Domenica Niehoffová byla nejslavnější německá prostitutka! | Archiv

  Niehoffová, která pracovala mimo jiné jako domina, žila v letech 1945 až 2009. V 80. letech bojovala v televizních talk show za větší uznání takzvaného "nejstaršího řemesla". Později jako terénní sociální pracovnice pomáhala drogově závislým dívkám.

   

  Po různých známých hamburských ženách bylo pojmenováno i devět dalších ulic severoněmeckého přístavu. Tohoto ocenění se dostalo také herečce a zpěvačce Helze Feddersenové (1930 - 1990) nebo židovské obchodnici Glückel von Hamelnové (1646 - 1724). Cílem je připomenout osobnosti z dějin města, uvedla vláda spolkové země Hamburk.  

  Po nejslavnější německé prostitutce pojmenovali v Hamburku jednu z ulic!
   

   

  "Nechápu kritiky, kteří říkají, že lidé jako Domenica Niehoffová by neměli mít ulici. Podívejme se na sv. Máří Magdalénu. Ta byla původně taky prostitutka a dnes? Je svatá!," konstatoval jeden z radních, obhajující pojemnování ulice po této ženě, která má v Německu dokonce i svou vlastní voskovou figurínu!

   

  Hamburk se svými zhruba 1,74 miliony obyvatel je druhé největší město Německa a jedna z jeho městských spolkových zemí. Je také největším německým přístavem.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...