Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POSLEDNÍ CESTA

  Extrémní bezpečnostní opatření v Německu: Může za to Obama!

  17.11.2016 13:29 / zprávy google+ twitter facebook

  Na svou poslední státní cestu do Evropy se vydal končící americký prezident Barack Obama. Kvůli němu se německý Berlín stal nedobytnou pevností, kterou hlídají tisíce policistů. Opatření stojí miliony eur! I místní přiznávají obavy z teroristického útoku!

  Obama Merkelová lupa
  Barack Obama s Angelou Merkelovou při návštěvě Německa! | AP

  Obrněné transportéry, odstřelovači na střechách, v ulicích tajní agenti, vše ještě více monitorované než běžně, liduprázdná Braniborská brána, nad městem vrtulník. Tak vypadají dnešní bezpečnostní opatření v německé metropoli právě kvůli návštěvě prezidenta USA!

   

  Během celého pobytu odcházejícího prezidenta Spojených států v Berlíně platí bezpečnostní stupeň 1+, tedy ten vůbec nejvyšší. Nejvíce patrná jsou opatření u hotelu Adlon, kde Obama bydlí. Okolo slavného hotelu, který leží v bezprostřední blízkosti Braniborské brány, stojí několik obrněných transportérů a desítky policejních aut. V přístupu k němu brání zátarasy.  

  Bezpečnostní opatření kvůli návštěvě Baracka Obamy v Německu jsou extrémní!
   

   

  Právě kvůli Obamově návštěvě hrozí možný teroristický útok. Německo je přitom dlouhodobě v hledáčku teroristů a pod ochranou tajných služeb. Co je ale větším nebezpečím než americká hlava státu v Německu.

   

  Obama se svým týmem podle německých médií obsadil celé páté patro hotelu, jehož prezidentské apartmá má 185 metrů čtverečních a je vybaveno speciálními bezpečnostními prvky včetně neprůstřelných oken.

   

  K budově kancléřství, kde ve čtvrtek Merkelová dosluhujícího šéfa Bílého domu přijímá, bylo dopoledne ještě možné se dostat, ale i tam již finišují přípravy.

   

  Policisté v okolí kontrolovali i kanalizaci, policejní potápěči zase pilíře některých mostů. Nic podezřelého neobjevili.

   

  "Všechna opatření budou v platnosti do pátečního odpoledne, tedy do doby, než prezident Barack Obama neopustí Německo," uvedl šéf bezpečnostních složek. V lednu Obama úřad předá Donaldu Trumpovi.

   

  Zda jeho první cesta povede opět do Evropy, například do ČR, kam jej už Miloš Zeman pozval a odkud pochází jeho bývalá žena Ivana i tchýně, není jasné. "Vyloučit se to nedá. Možná, že zahájí právě svou prezidentskou misi cestou po Evropě," řekl Bleskove.cz zdroj z českých vládních kruhů. 

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...