Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NAŠTVAL VOLIČE

  Slovní průjem sebestředného kněze! "Ušlechtilý“ Halík zase uráží lidi!

  15.11.2016 11:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Teolog a kněz Tomáš Halík o sobě dal zase vědět. Tentokrát v souvislosti s volbou amerického prezidenta. To, že zvítězil Donald Trump, nemůže přenést přes srdce ani svůj jazyk a dal to rázně najevo. Jen podle mnohých svým “slovním průjmem“ pozurážel miliony lidí!

  Halík Tomáš lupa
  Tomáš Halík označil voliče Donalda Trumpa za totální nevzdělance! | Archiv FF

  Už proto, že Halík, který je mimo jiné ve sporu i s kardinálem Dominikem Dukou, v podstatě svými slovy uvedl, že Trumpa volili jen hlupáci, hňupové a nevzdělanci. A nezapomněl dodat, že teď přišel čas pro lidi, jako je on. Tedy “vzdělané a ušlechtilé“ lidi.

   

  „Chvíli jsem se těm jeho žvástům smála, pak jsem začala být dost naštvaná. Připomíná mi to řeči některých diktátorů. Co si o sobě tenhle pan farář myslí? Ano, Trump, stejně jako Clintonová, nebyla zrovna dobrá volba, ale kdyby si pan ´vzdělaný inteligent´ zjistil fakta, pochopil by, proč miliony lidí volili jeho a ne ji. Proč volili Trumpa přesto, že vědí, že je občas vulgární, sebestředný a ješitný. Ale to je pan Halík taky! A taky chce být prezidentem. Sice nepoužívá sprostá slova, ale už to, že uráží lidi, kteří nedělají to, co chce on, je horší, než když někdo řekne slovo ´fuck you´,“ rozčílila se Andrea Parkson, žena, která se před dvaceti lety do USA provdala a žije tam s rodinou. 

   

  „Všude jsou chytří a všude hloupí lidé. Všude jsou hodní a všude zlí. To, že v obrovských USA je mnoho hlupáků, zaostalců a zlých lidí, víme, ale je dobře, že víme, že v maličkaté České republice je jeden zakomplexovaný, zlý a zahořklý kněz s pohledem satana už od pohledu,“ dodala naštvaně paní Andrea.  

  Tomáš Halík označil svými slovy voliče Donalda Trumpa za nevzdělance.
   

   

  Teolog Tomáš Halík má prý strach, aby Trumpova příkladu nenásledovali i další politici, kterým dal návod, že lhát a být vulgární na lidi platí. Podle Halíka se však zároveň otevírá prostor pro vzdělané lidi, kteří by se měli chopit výzvy a být jakýmisi terapeuty společnosti.

   

  „Podobně jako u brexitu prohrál v amerických volbách rozum a zvítězily velmi problematické emoce. Nový americký prezident je jen herec, který úspěšně sehrál roli populistického klauna. Projev, který však Trump pronesl po svém zvolení, ale dává naději, že zvládne roli rozhodného vůdce. Dejme tedy Trumpovi šanci. Třeba nás znovu překvapí. Nesuďme ukvapeně,“ říká populisticky a pokrytecky ten, který podle Bible soudit nemá a přitom už předem odsoudil. Minimálně ty, kteří Trumpa volili. V podstatě je nepřímo označil za idioty!

   

  Halík poukazuje na to, že Trump v kampani přiznal, že má rád nevzdělané lidi. Takový výrok připomíná teologovi slova nacistického pohlavára, který se nechal slyšet, že když slyší slovo kultura, sahá po revolveru. „Anebo to, co slyšíme u nás na adresu vzdělaných a přemýšlivých lidí, kteří neskákají na populistické fráze: to jsou jen kavárenští povaleči, ‚pražská kavárna‘!,“ podotkl Tomáš Halík a v podstatě se tak trochu strefil do vlastních řad.

   

  Podle kněze je prý normální, že Donald Trump a “další takoví“ mají rádi nevzdělané lidi, protože ti se dají snáze zmanipulovat než ti, kteří mají určitý rozhled a trénink v kritickém myšlení. “Právě pro ty je ale prý současná situace velkou výzvou. Ta výzva zní: komu se dostalo vzdělání a daru kriticky myslet, nesmí pohrdat ostatními, musí i jim naslouchat, musí se snažit o rozhovor, kde to jen alespoň trochu jde,“ pokračuje teolog.

   

  „Pokud zejména ti, kteří mají z titulu své profese odpovědnost za vzdělávací a terapeutickou službu společnosti, tuto svou povinnost zanedbají, přijdou ti, kteří to neuzdravené v lidech zle zneužijí,“ varoval Halík.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...