Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BUDE REFERENDUM?

  Prezident přitvrdil! Chce vyvolat referendum o Evropské unii!

  15.11.2016 05:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že počká do konce roku, aby viděl, zda nastal pokrok v přístupových jednáních jeho země s Evropskou unií. Jinak uspořádá referendum, zda se jeho země vůbec chce stát členem EU.

  Erdogan lupa
  Erdogan chce vyvolat referendum. Tedy alespoň to tvrdí. | Twitter

  „Musíte se nyní rozhodnout. My budeme mít trpělivost do konce roku, ale pak předstoupím před občany," řekl Erdogan v projevu na konferenci o farmářství. Reagoval tak na zprávy, že podle slov předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze by mělo Turecko čelit ekonomickým sankcím za to, že Ankara stále tvrději zasahuje proti opozici.

   

  Pokud by v případném referendu Turci rozhodli, že už o členství v EU nestojí, pak by jistě v Evropě jedno oko nezůstalo suché!
   

  Erdogan odsoudil návrh Schulze, že EU by mohla uvalit na Turecko ekonomické sankce. Vůči EU je ostře kritický i pro to, že podle něj nedodržuje své sliby a podporuje Stranu kurdských pracujících (PKK). Tu Ankara považuje za teroristickou organizaci. Mezitím mluvčí turecké vlády ostře odsoudil zprávu EU o pokroku, přesněji nepokroku Turecka v plnění podmínek pro členství v EU a označil ji za "zkreslenou" a "nepřátelskou". 

   

  Pokud by v případném referendu Turci rozhodli, že už o členství v EU nestojí, pak by jistě v Evropě jedno oko nezůstalo suché!

  jaj | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...