Pátek 19. ledna 2018
svátek má Doubravka, zítra Ilona
  NEJVÍCE HLASŮ

  Tohle je nejkrásnější české nádraží!

  12.11.2016 07:40 / zprávy google+ twitter facebook

  Ani v Praze, ani v jižních, středních Čechách nebo na Moravě! Ale v Mimoni na Českolipsku najdete nejkrásnější české nádraží. V 10. ročníku soutěže si železniční stanice získala nejvíce hlasů!

  Nádraží Mimoň lupa
  Nejkrásnější české nádraží najdete v Mimoni na Českolipsku! | Nejnadrazi.cz

  O titul nejkrásnější nádraží letos soutěžilo několik českých nádraží, ale to mimoňské zaujalo nejvíce. Získalo 2713 hlasů z celkových 6276.

   

  Ocenění pohádkové nádraží si v letošním jubilejním ročníku odnesla nádraží Nová Paka - město, nádraží v Rovensku pod Troskami a bývalé nádraží a nynější kavárna Káva s párou v Litoměřicích.

   

  „Velice mě překvapilo, kolik lidí to nádraží má rádo nejen v Mimoni, ale v celém Podještědí a v Ralsku. Jak ochotně odevzdávali hlasy, dokonce mě zastavovali na ulici a ptali se, jestli mám s sebou podpisový arch,“ řekl při převzetí ceny Jiří Šťastný, který nádraží do soutěže přihlásil.  

  Nejkrásnějším českým nádražím se stala železniční stanice v Mimoni na Českolipsku!
   

   


  Podle místostarosty města Stanislava Balouna právě Šťastný o rekonstrukci nádraží v Mimoni dlouhodobě usiloval. Díky ní se nádraží vrátilo do původní podoby z roku 1900, kdy začalo sloužit veřejnosti na trase mezi Českou Lípou a Libercem.  Zmizely různé přístavby, které k původní budově postupem let přibyly, obnovy se dočkaly i historické fasády z lícového zdiva, tedy obnažených cihel. V minulosti je překryl nános žluté barvy.

   

  Na druhém místě se v anketě umístilo nádraží v Uherském Brodě. Mezi nominovanými byly letos také Harrachov, Mariánské Lázně, Vodňany, Studénka, nebo Teplice nad Bečvou. 

   


  Soutěž od roku 2007 organizuje Asociace Entente Florale za spolupráce s Plzeňskými dráhami, Českými dráhami, Jindřichohradeckými místními dráhami, Správou železniční dopravní cesty, Posázavským Pacifikem nebo občanským sdružením ŽelPage.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...