Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEJVÍCE HLASŮ

  Tohle je nejkrásnější české nádraží!

  12.11.2016 07:40 / zprávy google+ twitter facebook

  Ani v Praze, ani v jižních, středních Čechách nebo na Moravě! Ale v Mimoni na Českolipsku najdete nejkrásnější české nádraží. V 10. ročníku soutěže si železniční stanice získala nejvíce hlasů!

  Nádraží Mimoň lupa
  Nejkrásnější české nádraží najdete v Mimoni na Českolipsku! | Nejnadrazi.cz

  O titul nejkrásnější nádraží letos soutěžilo několik českých nádraží, ale to mimoňské zaujalo nejvíce. Získalo 2713 hlasů z celkových 6276.

   

  Ocenění pohádkové nádraží si v letošním jubilejním ročníku odnesla nádraží Nová Paka - město, nádraží v Rovensku pod Troskami a bývalé nádraží a nynější kavárna Káva s párou v Litoměřicích.

   

  „Velice mě překvapilo, kolik lidí to nádraží má rádo nejen v Mimoni, ale v celém Podještědí a v Ralsku. Jak ochotně odevzdávali hlasy, dokonce mě zastavovali na ulici a ptali se, jestli mám s sebou podpisový arch,“ řekl při převzetí ceny Jiří Šťastný, který nádraží do soutěže přihlásil.  

  Nejkrásnějším českým nádražím se stala železniční stanice v Mimoni na Českolipsku!
   

   


  Podle místostarosty města Stanislava Balouna právě Šťastný o rekonstrukci nádraží v Mimoni dlouhodobě usiloval. Díky ní se nádraží vrátilo do původní podoby z roku 1900, kdy začalo sloužit veřejnosti na trase mezi Českou Lípou a Libercem.  Zmizely různé přístavby, které k původní budově postupem let přibyly, obnovy se dočkaly i historické fasády z lícového zdiva, tedy obnažených cihel. V minulosti je překryl nános žluté barvy.

   

  Na druhém místě se v anketě umístilo nádraží v Uherském Brodě. Mezi nominovanými byly letos také Harrachov, Mariánské Lázně, Vodňany, Studénka, nebo Teplice nad Bečvou. 

   


  Soutěž od roku 2007 organizuje Asociace Entente Florale za spolupráce s Plzeňskými dráhami, Českými dráhami, Jindřichohradeckými místními dráhami, Správou železniční dopravní cesty, Posázavským Pacifikem nebo občanským sdružením ŽelPage.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...