Pondělí 23. dubna 2018
svátek má Vojtěch, zítra Jiří

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NÁHLÁ SMRT

  Odešla výrazná tvář ČT: Zemřel moderátor a režisér Vlado Štancel! Zabila ho embolie?

  10.11.2016 17:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Česká televize, a především pořad Černé ovce, přišla o svou výraznou tvář! V pouhých 52 letech navždy odešel moderátor a také režisér či publicista Vlado Štancel. Zemřel náhle. Informovala o tom veřejnoprávní televize.

  Štancl Vlado lupa
  Moderátor České televize Vlado Štancel náhle zemřel. Bylo mu 52 let! | Archiv ČT

  Příčiny úmrtí nejsou známy, nicméně zemřel náhle. A podle zpráv z televize ještě dopoledne Štancel natáčel. Nebylo mu dobře, tak odjel domů. Tam měl zkolabovat a zemřít. Příčinou byla zřejmě plicní embolie.

   

  Vlado Štancel se řadu let podílel na tvorbě pořadu Černé ovce. Pro pořad natočil stovky reportáží a moderoval přes tisícovku vydání. Byl rovněž spoluautorem a moderátorem publicistického pořadu Testoviny, který je nyní součástí Černých ovcí.

   

  Vedle moderování se ale věnoval i loutkovému divadlu, napsal několik scénářů a řadu her také režíroval. Vlado Štancel vystudoval loutkoherectví na DAMU a divadlu se také řadu let věnoval. Působil například v pražském Minoru, kde napsal a režíroval několik inscenací. Dva roky zde byl také uměleckým ředitelem.  

  Ve věku 52 let zemřel moderátor a scénárista České televize. Věnoval se také loutkoherectví.
   

   

  „Při skládání týmu jsem hledal osobnost, která bude kreativní a dokáže k publicistice přistoupit originálním způsobem. Objevil jsem Vlada, který byl v té době hercem divadla Minor. Za 21 let naší spolupráce se vypracoval z nápaditého reportéra v osobitého moderátora,“ vrací se k letům vzájemné spolupráce dramaturg Černých ovcí Jan Chaloupecký.

   

  „Odchodem Vlada ztrácíme kolegu, kterého nebudeme umět nahradit. Od dnešního dne už budou Černé ovce navždy jiné. V obou činnostech se nikdy nespokojil s rutinou, vždy hledal nové přístupy a záleželo mu na tom, aby výsledky jeho práce diváky zajímaly,“ dodal Chaloupecký s tím, že v televizi ztratili kolegu, kterého nebudou umět nikdy nahradit. 

   

  Štancel se v minulosti podílel i na pořadu Česká soda a napsal také několik televizních scénářů - například k pohádce Peklem s čertem. K oblíbeným loutkám se po letech opět vrátil loni. V kladenském Divadle lampion režíroval Čertovskou pohádku, kterou na motivy Josefa Štefana Kubína napsala jeho žena Zuzana. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...