Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NÁHLÁ SMRT

  Odešla výrazná tvář ČT: Zemřel moderátor a režisér Vlado Štancel! Zabila ho embolie?

  10.11.2016 17:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Česká televize, a především pořad Černé ovce, přišla o svou výraznou tvář! V pouhých 52 letech navždy odešel moderátor a také režisér či publicista Vlado Štancel. Zemřel náhle. Informovala o tom veřejnoprávní televize.

  Štancl Vlado lupa
  Moderátor České televize Vlado Štancel náhle zemřel. Bylo mu 52 let! | Archiv ČT

  Příčiny úmrtí nejsou známy, nicméně zemřel náhle. A podle zpráv z televize ještě dopoledne Štancel natáčel. Nebylo mu dobře, tak odjel domů. Tam měl zkolabovat a zemřít. Příčinou byla zřejmě plicní embolie.

   

  Vlado Štancel se řadu let podílel na tvorbě pořadu Černé ovce. Pro pořad natočil stovky reportáží a moderoval přes tisícovku vydání. Byl rovněž spoluautorem a moderátorem publicistického pořadu Testoviny, který je nyní součástí Černých ovcí.

   

  Vedle moderování se ale věnoval i loutkovému divadlu, napsal několik scénářů a řadu her také režíroval. Vlado Štancel vystudoval loutkoherectví na DAMU a divadlu se také řadu let věnoval. Působil například v pražském Minoru, kde napsal a režíroval několik inscenací. Dva roky zde byl také uměleckým ředitelem.  

  Ve věku 52 let zemřel moderátor a scénárista České televize. Věnoval se také loutkoherectví.
   

   

  „Při skládání týmu jsem hledal osobnost, která bude kreativní a dokáže k publicistice přistoupit originálním způsobem. Objevil jsem Vlada, který byl v té době hercem divadla Minor. Za 21 let naší spolupráce se vypracoval z nápaditého reportéra v osobitého moderátora,“ vrací se k letům vzájemné spolupráce dramaturg Černých ovcí Jan Chaloupecký.

   

  „Odchodem Vlada ztrácíme kolegu, kterého nebudeme umět nahradit. Od dnešního dne už budou Černé ovce navždy jiné. V obou činnostech se nikdy nespokojil s rutinou, vždy hledal nové přístupy a záleželo mu na tom, aby výsledky jeho práce diváky zajímaly,“ dodal Chaloupecký s tím, že v televizi ztratili kolegu, kterého nebudou umět nikdy nahradit. 

   

  Štancel se v minulosti podílel i na pořadu Česká soda a napsal také několik televizních scénářů - například k pohádce Peklem s čertem. K oblíbeným loutkám se po letech opět vrátil loni. V kladenském Divadle lampion režíroval Čertovskou pohádku, kterou na motivy Josefa Štefana Kubína napsala jeho žena Zuzana. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...