Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  JEDE DÁL!

  Korunní princ ČSSD Zimola už potřetí hejtmanem!

  03.11.2016 13:58 / zprávy google+ twitter facebook

  Hejtmanem Jihočeského kraje se ve čtvrtek už potřetí stal Jiří Zimola. Jeden z mála sociálnědemokratických výherců letošních krajských voleb. Byl zvolen jednomyslně a neměl protikandidáta. Jeho funkce byla však předem dojednána s koaličními partnery.

  Zimola Jiří lupa
  Jiří Zimola se stal hejtmanem Jihočeského kraje už potřetí! | Profimedia

  O Zimolovi se hovoří jako o “korunním princi“ ČSSD. Nyní čím dál více jeho jméno zaznívá v souvislosti s blížícím se sjezdem strany a možné výměny stávajícího předsedy, premiéra Bohuslava Sobotky.  Sám Zimola sice popírá, že by nějak o post šéfa partaje usiloval, ale kdyby byl navržen a zvolen, rozhodně by se nebránil.  

  Jiří Zimola byl potřetí zvolen hejtmanem Jihočeského kraje. Neměl protikandidáta!
   

   

  Nyní se však chce naplno věnovat práci hejtmana. „Dokonáno jest! A teď konečně do práce! Už se na ni fakt těším,“ napsal na Facebooku Zimola, který už před tím uvedl, že zvolením rady a hejtmana končí chvíle nejistoty a období vyjednávání.

   

  „Chceme pokračovat v tom dobrém, co jsme začali a věříme, že s našimi koaličními partnery se nám to podaří,“ podotkl hejtman s tím, že kromě jiného jsou priority komunikace, nemocnice, sociální oblast a další záležitosti.

   

  Pokud se stane, že bude v příštím roce navržen na post předsedy ČSSD, prý to zváží. Hned po krajských volbách ale nepřímo naznačil, že strana potřebuje změnu.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...