Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TOTÁLNÍ CHAOS

  České dráhy se zase převedly! Pustily rychlík na kolej, kde stál porouchaný vlak!

  02.11.2016 19:10 / zprávy google+ twitter facebook

  České dráhy se ve středu navečer zase předvedly a podle stovek cestujících se ukazuje, že tam snad někdo přemýšlí plácačkou! Kvůli poruše osobního pantografu zůstal desítky minut stát rychlík Praha - České Budějovice na koleji za ním.

  České dráhy lupa
  ČD nechaly stovky lidí čekat nejméně hodinu jen proto, že před rychlíkem stál porouchaný vlak. | Ilustrační foto archiv

  Podle sdělení pracovníka ČD se porouchal Pantograf, tedy osobní vlak jedoucí od Prahy do Benešova. Zatímco normálně by v takovém případě lidé řešící řazení vlaků poslali včas rychlík na vedlejší kolej, v tomto případě se ukázalo, že dráhy a SŽDC jsou opravdu společnosti za všechny peníze. Alespoň podle cestujících. 

   

  "Stojíme na začátku Benešova jako debilové, před námi Pantograf, který má porouchanou lokomotivu. A přitom to ti chytráci věděli dopředu, takže mohl ten náš rychlík, kvůli kterému další vlaky nabírají zpoždění, poslat před tím na výhybku. Ale to bychom od ČD chtěli asi moc," řekla Bleskove.cz jedna z cestujících, která desítky minut čekala ve vlaku.  

  České dráhy pustily rychlík na kolej přesto, že věděly, že na té samé koleji stojí porouchaný vlak!
   

   

  České dráhy se ani neobtěžovaly cestující v rychlíku informovat o problému. "Běhaly tu průvodčí asi deset minut a nic neřekly. Až když jsme se zeptali," řekla naštvaná cestující. "Každý tu spěchá domů a teď tohle. Chápeme, že se může stát porucha, ale jak mohli na kolej, kde stojí porouchaný jiný vlak, pustit jiný za ním, když věděli, že má poruchu? To může udělat jedině debil!," rozčílila se další cestující. 

   

  "Nás o tom, že tam stojí vlak, nikdo včas neinformoval, jinak by strojvedoucí samozřejmě vyčkal...," řekl Bleskove.cz jeden z pracovníků ČD.Poruchu České dráhy a SŽDC řešili asi hodinu, pak se vlak rozjel. Mezitím šlo asi patnáct cestujcíích z vlaku ven a pěšky do Benešova. I když je to proti předpisům, průvodčí je držet nemohli. "Kašlu na to, jdu. Nebudu tu trčet, když bydlím asi kilometr odtud. Tady je pořád něco a nikdo s tím nic nedělá," podotkl mladší muž z vlaku!

   

  Mluvčí SŽDC Kateřina Šubová uvedla, že se jednalo o mimořádnou, nepředvídatelnou událost, když z Čerčan vyjel osobní vlak, jehož lokomotiva se porouchala a čtyři minuty za ním pak rychlík. Vlaky jely po stejné koleji a nebylo možno to dříve ovlivnit. Na otázku, proč vlak například nemohl několik stovek metrů couvnout a přejet přes výhybku na vedlejší kolej a pokračovat dál, uvedla, že to z technického hlediska nebylo možné. Vlak nabral hodinové zpoždění.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...