Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ONI MŮŽOU

  Ze Slováků by měl Škromach radost! Opilí cyklisté tam prošli!

  26.10.2016 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Věčný český bazénkový selfíčkař a vinař, a také končící senátor, Zdeněk Škromach by měl ze slovenských sousedů radost! Schválili tam právě zákon, že cyklisté budou moci v zastavěném území obce nebo na stezce pro cyklisty jezdit na kole s 0,5 promile alkoholu v krvi.

  Droba lupa
  Zákon potěšil i poslance Drobu, který je jeho dávným obhájcem! | Archiv

  Poslanci schválili návrh novely zákona o přestupcích a o silničním provozu. Nulová tolerance alkoholu je příliš přísná, řekl poslanec za Most-Híd Gábor Gál, který návrh předložil. Podle poslance je každý dospělý člověk zodpovědný za své chování, je tak je na každém, jak bude zákon respektovat. Zákon vstoupí v platnost od ledna příštího roku.

   

  "Množství, které navrhujeme, ještě neovlivní vnímání a motoriku cyklistů do té míry, aby ohrozil ostatní," řekl Gál. "Bude na odpovědnosti každého cyklisty, kolik si vypije. Ale jsme dospělí, zodpovídáme za své skutky a bude na nás, jak budeme dodržovat tento zákon. Doufám, ze zákon pomůže těm, kteří tu odpovědnost v sobě mají," dodal. Zákon si pochvaluje i poslanec Juraj Droba (SaS).  

  Slovenští poslanci schválili, že cyklisté s 0,5 promile alkoholu v krvi mohou na stezky.
   

   

  "Zákon přinese více svobody pro lidi," řekl s tím, že si umí představit, že by se zákon vztahoval i na řidiče aut. "Právě jsme 113ti hlasy konečně po pěti letech schválili zákon, který umožní cyklistům dát si jedno či dvě piva. V minulostí jsem ho sám předkládal. I když tento zákon neřeší hlavní problémy Slovenska, je to maličkost, která mnohé potěší. Ukazuje se, že občas ještě i v této kouzelné budově funguje zdravý rozum. Zákon vstoupí v platnost 1. ledna 2017," napsal ještě na sociální síť Droba.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...