Neděle 21. ledna 2018
svátek má Běla, zítra Slavomír
  ONI MŮŽOU

  Ze Slováků by měl Škromach radost! Opilí cyklisté tam prošli!

  26.10.2016 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Věčný český bazénkový selfíčkař a vinař, a také končící senátor, Zdeněk Škromach by měl ze slovenských sousedů radost! Schválili tam právě zákon, že cyklisté budou moci v zastavěném území obce nebo na stezce pro cyklisty jezdit na kole s 0,5 promile alkoholu v krvi.

  Droba lupa
  Zákon potěšil i poslance Drobu, který je jeho dávným obhájcem! | Archiv

  Poslanci schválili návrh novely zákona o přestupcích a o silničním provozu. Nulová tolerance alkoholu je příliš přísná, řekl poslanec za Most-Híd Gábor Gál, který návrh předložil. Podle poslance je každý dospělý člověk zodpovědný za své chování, je tak je na každém, jak bude zákon respektovat. Zákon vstoupí v platnost od ledna příštího roku.

   

  "Množství, které navrhujeme, ještě neovlivní vnímání a motoriku cyklistů do té míry, aby ohrozil ostatní," řekl Gál. "Bude na odpovědnosti každého cyklisty, kolik si vypije. Ale jsme dospělí, zodpovídáme za své skutky a bude na nás, jak budeme dodržovat tento zákon. Doufám, ze zákon pomůže těm, kteří tu odpovědnost v sobě mají," dodal. Zákon si pochvaluje i poslanec Juraj Droba (SaS).  

  Slovenští poslanci schválili, že cyklisté s 0,5 promile alkoholu v krvi mohou na stezky.
   

   

  "Zákon přinese více svobody pro lidi," řekl s tím, že si umí představit, že by se zákon vztahoval i na řidiče aut. "Právě jsme 113ti hlasy konečně po pěti letech schválili zákon, který umožní cyklistům dát si jedno či dvě piva. V minulostí jsem ho sám předkládal. I když tento zákon neřeší hlavní problémy Slovenska, je to maličkost, která mnohé potěší. Ukazuje se, že občas ještě i v této kouzelné budově funguje zdravý rozum. Zákon vstoupí v platnost 1. ledna 2017," napsal ještě na sociální síť Droba.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...