Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OBNOVA LÉČEBNY

  Bývalá legendární léčebna chátrá. Měla skončit jako sanatorium pro vyvolené, vše je ale jinak!

  21.10.2016 07:58 / zprávy google+ twitter facebook

  Už jedenáct let je zavřená bývalá proslulá plicní léčebna v Hrudkově na Českokrumlovsku. Areál, ve kterém svého času pracovalo zhruba 150 lidí a léčili se zde pacienti z celé republiky, chátrá. Měla skončit jako sanatorium pro vyvolené, ale vše je teď jinak!

  Hrudkov Léčebna lupa
  Léčebna v Hrudkově, která chátrá, by se mohla znovu stát místem pro léčbu plicních chorob! | Archiv

  Jak zjistila regionální televize Jéčko, Jihočeský kraj, který se původně snažil objekt prodat, s ním má nakonec jiné plány.

   

  Původní první vedení kraje nechalo léčebnu v Hrudkově, která byla proslulá po celé zemi, zavřít a chátrat. Podle některých spekulací to měl být areál, který si "někdo takzvaně připravoval pro sebe"! Nyní však součané vedení hejtmanství chce, aby se sem pacienti vátili!

   

  „Podle mého názoru by zde mohly být dobré vzdušné lázně, to klima tam tomu nasvědčuje, máme i nějaké analýzy, které to potvrzují,“ řekl TV Jéčko jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD).

   

  Podle odborníků právě v místech, kde bývalá léčebna stojí, proudí totiž alpský vzduch a jak uvedl Zimola, oživení bývalého areálu by kromě jiného pomohlo aké snížit nezaměstnanost, která je v tomto okrese poměrně velká.  

  Legendární plicní léčebna v Hrudkově na Českokrumlovsku by se mohla obnovit. Usiluje o to kraj!
   

   

  Po uzavření léčebny přišla řada lidí o práci. Někteří ji našli v okolí, jiní musí dodnes desítky kilometrů dojíždět, třeba i do sousedního Rakouska, další se museli za prací dokonce odstěhovat. Bytovky, kde zaměstnanci léčebny dlouhá léta bydleli, jsou tak téměř prázdné. V Hrudkově skončila také školka i potraviny. Lidé, kteří zde zůstali, by rozhodně přivítali, kdyby se život do areálu hrudkovské léčebny zase vrátil.

   

  Obnovení provozu léčebny by zároveň i pomohlo cestovnímu ruchu nejenom v přilehlém Vyšším Brodě, ale i okolí.

   

  „Z mnoha důvodů bych tedy velmi preferoval, aby se hrudkovská léčebna začala přeměňovat na moderní areál, a to na areál, který bude součástí zdravotnické péče na jihu Čech,“ dodal hejtman Zimola.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...