Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PŮJDE K ZEMI!

  Sobotka oznámil: Hitlerův rodný dům zdemolujeme!

  18.10.2016 08:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Rodný dům nacistického vůdce Adolfa Hitlera, půjde k zemi! Jak oznámil rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka, kontroverzní nemovitost v městě Braunau am Inn vláda vyvlastní a zbourá!

  Hitler dům lupa
  Rodný dům Adolfa Hitlera v Braunau am Inn půjde k zemi! | Archiv

  Sice trochu pokrytecky, ale rázně rozhodla vláda o tom, že rodný dům Hitlera čeká demolice. „Sklep může zůstat, ale budova bude postavena nová,“ řekl Wolfgang Sobotka, podle kterého bude na tomto místě sídlit charita nebo bude sloužit pro účely samosprávy.

   

  Přičemž je v podstatě jedno, zda dům půjde k zemi nebo ne, protože jde o místo, kde se narodil a vyrůstal Adolf Hitler. A pokud základy zůstanou stejně, nejde v podstatě o likvidaci místa jako takového.

   

  Doposud prý památkově chráněný Hitlerův dům v Braunau poutá nežádoucí pozornost neonacistů. Rakouský ministr vnitra k tomu poznamenal, že v Rakousku je dost památníků upomínající na hrůzy světové války, například památník na místě někdejšího koncentračního tábora Mauthausen.  

  Rodný dům Adolfa Hitlera v Braunau am Inn bude vyvlastněn a stržen, rozhodla vláda!
   

   

  Vláda se rozhodla objekt vyvlastnit poté, co majitelka Gerlinde Pommer opakovaně odmítla nabídky na odkoupení domu. Získá zákonem dané odškodné. O objekt se roky nestarala a nezajímala. Konkrétní kroky k vyvlastnění zatím podniknuty nebyly. Parlament ale ještě příslušný zákon neschválil, legislativní proces má být zahájen dnes.

   

  Adolf Hitler se v prvním patře třípodlažního domu v ulici narodil 20. dubna 1889. V přízemí byl hostinec Gasthof Zum Pommer. Hitlerovi rodiče Alois a o 24 let mladší Klára zde měli byt pronajatý do roku 1892, pak se přestěhovali do Lince. Zde jsou také rodiče neslavného vůdce pohřbeni. Před časem byl “odznačen“ jejich hrob, aby neonacisté nemohli k němu chodit a uctívat Adolfovu památku. A to přesto, že rodiče tyrana neměli s jeho přesvědčením nic společného.

   

  Dům po válce sloužil jako městská knihovna, škola, banka, technický institut či jako sídlo organizace tělesně hendicapovaných lidí.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...