Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÉNĚ ILEGÁLŮ

  Policie odhalila už přes 4 000 nelegálních cizinců, včetně migrantů ze Sýrie!

  18.10.2016 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Za prvních devět měsíců letošního roku odhalila policie na území ČR 4 146 nelegálně pobývajících cizinců. Je to o 3 055 méně než ve stejném období roku 2015. Nejčastěji byli u nás občané Ukrajiny, a to v 1 155 případech.

  Policie cizincio lupa
  V ČR odhalili policisté od začátku roku přes 4 000 nelegálních cizinců! | TV Nova

  Proti loňsku naopak výrazně klesl počet zajištěných občanů Sýrie, Afghánistánu či Iráku, o kterých se dlouhodobě hovoří v souvislosti s migrační krizí. Vyplývá to z údajů, které poskytla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

   

  Migranti ze Sýrie loni tvořili zhruba čtvrtinu všech cizinců, kteří byli v zemi nelegálně. Od loňského ledna do konce září jich bylo zadrženo 1 920, za stejné období letošního roku 144. Pokles je podle statistik cizinecké policie znatelný i u občanů Afghánistánu. Letos jich policie chytila 152, což je o 393 méně než loni. Iráčané byli v zemi za tři čtvrtletí nelegálně v 97 případech, což je proti loňsku pokles o 261.

   

  Podle vedoucího oddělení analýzy rizik cizinecké policie Vladimíra Takáče se situace proti loňsku zlepšila zejména kvůli novým opatřením zavedeným na balkánské trase. „Jako třeba postavení plotu na hranicích Maďarska, uzavření tranzitní trasy na hranicích Makedonie, zpřísnění podmínek pro vstup na území některých států na trase či zlepšení ostrahy hranic, na které se začaly podílet různé zahraniční policejní sbory včetně českého,“ uvedl.  

  Policisté spolu s celníky odhalili v ČR během letošního roku přes 4 100 nelegálních cizinců.
   

   

  Na čelní místo zajištěných migrantů se naopak vrátili občané Ukrajiny, kterých policie chytila o 263 více než v prvních devíti měsících loňského roku. Ukrajinci většinou do Česka vstupují legálně a pak překračují povolenou dobu pobytu. "Viditelné navýšení je z velké části způsobeno tím, že jsou poměrně často zjišťováni ve spojitosti s nelegální výdělečnou činností a prokazují se padělanými doklady členských států EU,“ dodal Takáč.

   

  Za Ukrajinci v žebříčku národností následovali v tuzemsku nelegálně pobývající občané Ruska, Kuvajtu či Vietnamu, jejichž počty byly podobné jako v loňském roce. Pro tyto národnosti je tuzemsko naopak cílovou zemí. Cizinecká policie od poloviny loňského června zvýšila kontroly, které se týkají zejména krajů sousedících s Rakouskem, kudy do země vstupují migranti nejčastěji.

   

  Od letošního srpna policisté namátkové kontroly rozšířili také na hraniční přechody u německých hranic kvůli možnosti, že by se chtěli neúspěšní žadatelé o azyl v Německu přesunout jinam.

   

  Letos je zatím situace u tranzitní migrace klidnější než před rokem. Loni policisté od začátku namátkových kontrol zajistili přes 3 000 nelegálních migrantů. Výjimkou nebyly týdny, kdy jich bylo přes 200, jednou dokonce přes 500. Od ledna do září jich bylo přes 400, z toho za týden bylo nejvíc odhaleno 49 migrantů.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...